Örökké

Örökké

Always

Steven Spielberg egyszerre kalandos és romantikus filmje egy, az 1940-es években már Spencer Tracyvel és Irene Dunne-nel sikert aratott mozifilm újrafeldolgozása. A környezet ízig-vérig mai: a történet olyan férfiakról és nőkről szól, akik a földön és a levegőben felveszik a harcot az erdőtüzekkel. A pilóták egyike, Pete mestere szakmájának, nem ismeri a félelmet. Szerelme, Dorinda legnagyobb bánatára, nem tudja rászánni magát arra, hogy abbahagyja a repülést. Dorinda pedig minden percet végigaggódik, amikor Pete a levegőben van. Van is oka aggodalomra, mert egy kalandos akcióban, amikor Pete közös barátjuk, Al megmentésére indul, életét veszti. Ám ezzel még nem ér véget Dorinda és Pete… Több

Premier (HU): 2004.04.20.
Audrey Hepburn

2017.01.28 Sonny

Bár nekem abszolút valahogy a Ghost ugrik be a filmről, de inkább annak a túltolt csöpögős filmnek egy sokkalta korrektebb változata, mintha Spielberg fogta volna a koncepciót és kijavította. Szerintem teljesen szerethető az Örökké, én biztos, hogy még párszor megnézném.

2015.03.12 trinagl

Engem nagyon megérintett, szerintem irtó kellemes film. Családi mozizáshoz nem biztos, hogy épp a legideálisabb, de minden esetre nagyon szép az egész.

Az eredeti A Guy Named Joe forgatókönyvét az a Dalton Trumbo készítette, aki később bár feketelistán szerepelt, a Római vakáció szerzője lett. Így Audrey Hepburn utolsó filmjében különös módon, de visszatér első filmjéhez.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az MGM 1943.ban készített egy filmet A Guy Named Joe (Egy Joe nevű fickó) címmel Lionel Barrymore és Spencer Tracy főszereplésével. Ezt dolgozta fel Steven Spielberg újra az Örökké című filmjében. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az Örökké volt Audrey Hepburn utolsó filmszerepe.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Richard Dreyfuss, Holly Hunter és John Goodman kaptak egy-egy Mazda Miatat ajándékba Steven Spielbergtől ajándékba, mikor befejezték a filmet. Szerző: rbernadett