Pee Wee nagy kalandja

Pee Wee nagy kalandja

Pee-wee's Big Adventure

Pee Wee Herman felnőtt méretű, de lelkében tizenkét éves, zsémbes idióta. Mindene a kerékpárja, semmi pénzért meg nem válna tőle. Így Francis ajánlatát is gondolkodás nélkül visszautasítja, pedig jó árat ajánl érte. Pee Wee hiába félti annyira a bringáját, ellopják tőle. A férfi élete nagy kalandjára indul, hogy visszaszerezze legbecsesebb tulajdonát. Az egész Egyesült Államokat átkutatja érte. Útközben fura alakokkal találkozik, mindennel és mindenkivel meggyűlik a baja. Végül Hollywoodban nyomra bukkan. Az egyik show-ban látja viszont, amikor éppen ki akarják sorsolni nyereményként.

Premier: 1985.07.26.

2023.08.18 JRD

Furcsa mód ez a film hazánkban nem aratott sikert, pedig nem rossz. Pee Wee egy különc figura, szinte gyermeki felfogással. Szíve hatalmas. Éldegél boldogan amolyan gyermeki igényekre formált házikójában, amikor ellopják kedvenc tárgyát, a biciklijét... Több

2019.06.01 Yosihiro

Pee-Wee

Ezt a filmet nem tudom hová sorolni. Igazából nem is mesefilm nem is kaladnfilm. A szereplök alkaítása nálam kritán aluli bár a film mondanivalójában van valami de az sem éri el a két csillagnál többet. Már az elsö filmkockák is elég furák és maga a történet vezetés is. Van egyrész a filmben amikor azt lehet hinni, hogy jó mederben van de aztán a vége megint kiábrándító. A mese része sem jön be nekem bár az hogy az állatok beszélnek talán az még jól jön ki. A cikusz bemutatása viszont nem sikerült jól. Az a fogás viszont tetszett mikor a felnöttek gyermekké változtak, de ennek ellnére sem tudott a film adni egy 3 csillagos közepes érzetet. Az érzelmek terén pedig hullámzik igazából nem érezni a szerelemt a dühöt és féltékenységet mintha egy csipet esne le mindenböl és ezt jól megkeverjük alapon mutatják be. Az állatok produkcióüja talán még kiemelkedöbb mint a szereplöké azt jobban tudtam értékelni ebben a filmben mint bármi mást. A képi vágások és rendezés gyenge a zene is néhol túleröltetett. Összeségében egy gyenge filmet kapunk némi kis plusszal ami igazából a két csillagnál nem érdemel többet. Üdv Yosi !

2016.01.31 kórica

Már az első néhány perc után rendkívül idegesített a főszereplő nevetése, de ez szerencsére változott a film közben. Csak azért néztem meg, mert Tim Burton első próbálkozása volt.

2023.08.17 Sz396367

Nem bírtam nézni, pedig én mindent megnézek!

Végig amíg Large Marge a történetét meséli egyszer sem pislog. Szerző: rbernadett

Ez a film volt Tim Burton első játékfilmes debütáló rendezése. Korábban csak rövidfilmeket rendezett. Szerző: rbernadett