Pokémon: Az első film

Pokémon: Az első film

Gekijô-ban poketto monsutâ - Myûtsû no gyakushû

Mewtwo egy, tudósok által előállított klón. A Mew felerősített klónja, és egyben a világ legerősebb Pokémonja. Rengeteg sikertelen próbálkozás után végre a tudósok előállítottak egy élő példányt
Több

2016.06.22 alexxx

sajnos erősen alulértékelt alkotás, mely sűrítve tartalmazza mindazt a többletet, amivel olyan nagy népszerűségre tett szert az a jelenség, amely mögött egy mélységesen emberi történet húzódik.

2016.02.08 ellcrys89

Ez teljes mértékig nem volt nyerő. Még csak hírből se érte el azt a szintet amit elvártam volna tőle. Sajnos engem nem tudott magával ragadni a látványvilága a animenek.

2015.03.02 ZiggityZag

Bárki bármit is mondjon, nekem tetszett ez a történet. Nem érdekelt a sorozat, viszont.

A filmet 2000 novemberében mutatták be Magyarországon, két és fél évvel a japán, s egy évvel az amerikai premier után (a csúszás azonban érthető: rajzfilm sorozat is csak 2000 nyarától futott hazánkban).Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az egész estés animék közül ez a film produkálta a legnagyobb bevételt az USA-ban: 85,7 milliót összesen.Szerző: ArpiHajdu és Réci