Prérifarkas Blues

Prérifarkas Blues

Varsity Blues

Bud Kilmer már időtlen idők óta vezetőedző a texasi kiváros iskolai amerikai futball klubjánál, a West Canaan-i Prérikutyáknál, akikkel már huszonkét területi bajnoki diadalt söpörhetett be. Az ellentmondást nem tűrő kényúrként viselkedő edzőt - amíg csak jönnek az áhított győzelmek - szinte istenként tisztelik a helyiek, ám a soron következő bajnoki címmel komoly gond van. A csapat sztárjátékosa lesérült, így a Prérikutyákat át kell szervezni, mégpedig a tartalékirányító Jonathon Moxon vezetése alatt. Neki pedig nem kenyere a talpnyalás, állandóan lázad a teljhatalom ellen, és a sporthoz való hozzállása is hagy kívánnivalót maga után. Az összeütközés elkerülhetetlen.

Premier (HU): 1999.08.05.

2018.08.14 gandalf01

Ma már szerintem egy kicsit megkopott a fénye ennek a filmnek, pedig annak idején szerintem egész jó volt. Olyan problémákat feszegetett, amivel lehetett azonosulni. Mára már eléggé elavult koncepció.

2015.05.09 cvölf

Na, hát egészen jól szórakoztam ezen a filmben. Volt ebben minden, de igazából nem sok maradt meg belőle. Nem az a fajta, amit túl lehet agyalni. Egyszer megnézi az ember és ennyi. Sajnos.

James Van Der Beek a filmben nyújtott alakításáért megkapta az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díját.Szerző: mamiéstöti2

Az MTV Films stúdió 4. forgalmazott filmje.Szerző: mamiéstöti2

(2018. 12. 13.)
Varsity Blues (1999)
"Lehet, hogy a film amúgy klisés - mint sportfilm, valóban megszokott panelekből építkezik - ettől függetlenül értő kézzel lettek összeállítva a megfelelő panelek. Kedvelem. Egyébként a film végtelenül patrióta és egy kissé gejl pátosszal nyakon öntött monológgal indít, ami, ha nem kedveljük az USA-t, akkor visszatetsző lehet, ám úgy érzem, ez is e... Több
Tuti gimi
2003