A sóher

A sóher

Radin!
drg0602
Patrick Ridremont

Francois életét születésétől fogva egyetlen dolog határozza meg: a spórolás. Az anyai jó tanácsot tökélyre fejlesztette, s miközben euró százezrei vannak a bankszámláján, lejárt szavatosságú ételeket fogyaszt, továbbá mindenről leszokott, ami költséges, s úgy általában pénzbe kerül. Még a… Több

Rendező: Fred Cavayé
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2017.06.01.

2023.04.12 drg0602

Elég nézhető francia vígjáték, a jobbik fajtából. Lefoglalt és jó szórakoztam azt nem mondom, hogy zseniális vígjáték, de simán nézhető kategória! A mostani francia filmek amúgy se nyűgöznek le, de ez nem rossz, sőt kimondottan jó alkotás. Színészi teljesítmények jók. Értékelés: 8/10

2017.12.29 indingo

Tetszett a film alapötlete és sok igazán humoros jelenet volt benne. Bírtam a vacsorás részt, a Vivaldi négy évszakát, no meg a kis post iteket. A végére egy kis dráma is belefért.

2018.01.04 Berto49

Nívóját tekintve valamivel jobb, mint a mostani francia vígjátékok, bár ez nem nagy teljesítmény, mert a látott filmeket nem nehéz túlszárnyalni. Egy „ökonomikus gondolkozású”, magyarán durván takarékos főhős (Dany Boon), aki egy minta érték nélküli ... Több

2018.03.30 Bazzzsi

Egész vicces kis francia film, bár a főszereplő fazon nem a kedvencem, kicsit sok filmben látom mostanság. Sok poén ütött benne, hogy mennyire spórolós a pali.

2018.04.18 TomÁcs

Szerintem mindenkinek van a környezetében legalább egy olyan ember, aki, ah nem is ennyire de fukarkodik a pénzzel. Sok vicces jelenetet szült a dolog.

A film 16 972 925 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 11 742 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film zenéjét az a Klaus Badelt szerezte, aki többek között A Karib-tenger kalózai: A Fekete Gyöngy átka vagy a Beavatás filmzenéjét is szerezte. (Vertigo)Szerző: hp

A sóher az elmúlt év egyik legnagyobb francia filmsikere volt, amely első helyen nyitott a francia mozikban és hetekig szerepelt a mozis bevételi toplistán. (Vertigo)Szerző: hp

Dany Boon a szerepre való felkészülés során hegedűleckéket vett, hogy minél hitelesebben alakíthassa az általa alakított karaktert. Szerző: hp

Dany Boon azt követően vállalta el a szerepet, hogy megmutatta neki az általa átírt forgatókönyvet. Szerző: hp

(2017. 06. 01.)
Dany Boon az Isten hozta az Isten háta mögött-tel tűnt fel a francia komédia nagy ígéreteként, csakhogy ez az ígéret azóta is beteljesítetlen maradt. 70/100 Több