A rejtőzködő

A rejtőzködő

The Hidden
HE7EDIK

Brutális bankrablások, gyilkosságok elkövetőjét üldözi a rendőrség. A felügyelő legnagyobb meglepetésére, a gyilkosról a szó szoros értelmében leperegnek a golyók. A nyomozás előrehaladtával gyanúja beigazolódni látszik: földönkívüli lény bújik meg a sorozatos vérengzések tetteseiben, aki testről testre vándorolva szedi áldozatait. A lénynek egyetlen célja van: minél nagyobb hatalomra szert tenni. A rendőr kollégái, természetesen, nem hisznek a mesében. S hogy még bonyolultabb legyen az élete, a felderítő munkába bekapcsolódik egy FBI-ügynök is, akinek szemében különös fények villannak.

Rendező: Jack Sholder
Író: Jim Kouf
Premier: 1987.10.30.

2022.06.22 Kóborló

Filmek a VICO-kazetták sorából: A rejtőzködő

Talán még rajtam kívül mások is emlékeznek azokra a bizonyos (elsősorban) sárga videokazettákra, amiket csak úgy ismerhettünk, hogy: "a VICO filmjei, az ön kedvenc filmjei". Nos, gyermekkoromban meghatározó szerepet töltöttek be eme "remekművek". A m... Teljes kritika

2018.01.02 HE7EDIK

Egy méltánytalanul elfeledett nyolcvanas évekbeli akció-scifi. A kezdő autós üldözés parádés, az idegen korához képest jól ábrázolt, színészi és rendezői munka pedig nem átlag feletti, de bőven jó. Ahhoz képest, hogy mennyi szenny megy a tv-ben, néha nyugodtan levetíthetnék valahol.

2016.05.20 varjú

Imádom Kylie Mclachlant. Ez meg egy igazi nyolcvanas évekbeli blődség....csak ajánlani tudom.

Ó,azok a vérbő nyolcvanas évek.A rejtőzködő egy izgalmas,és újszerű sci-fi akciófilm volt a maga idejében.Persze mai szemmel már máshogy értékelem,de akkoriban ez nagyon jó kis mozinak számított.Kyle MacLachlan, aki a Dűne (többek között) sztárja,itt is jól hozza a karaktert.

2015.10.14 cody0507

Szerintem igencsak unalmas film, unalmas a forgatókönyve, a zenéje, meg úgy egyáltalán. Semmi brutális nincs benne, hacsak a kilőtt pisztolygolyók számát nem nézem...

Idehaza videokazettán a VICO adta ki, ráadásként két címen is ismerté vált. A rejtőzködő címen ismerik többen, de Gyilkos az űrből címen is ismerhetik páran.Szerző: Kóborló

A film forgatókönyvírója Jim Kouf vállalta volna a rendezést is, de végül a stúdió, leszerződtette erre a feladatra, Jack Sholder-t.Szerző: Kóborló

A filmbéli sztriptíztáncosnőt alakító Claudia Christian, kisebb szemsérülést szenvedett a film forgatása alatt.Szerző: Kóborló

Olyan világsztárok is esélyesek voltak Tom Beck karakterének a szerepére, mint Mel Gibson, Harrison Ford, Kurt Russell, Don Johnson, Sylvester Stallone, vagy Arnord Schwarzenegger, de végül a rendező, Jack Sholder közbenjárásával, Michael Nouri színész lett a befutó. A rendező elmondása alapján, az volt számára a legfontosabb, hogy Michael Nouri színész tudta a legjobban elképzelni, a másik főszereplő, Kyle MacLachlan oldalán.Szerző: Kóborló