Rendőrakadémia 2. - Az első megbízatás

Rendőrakadémia 2. - Az első megbízatás

Police Academy 2: Their First Assignment

Az új rendőrakadémián elsőként végzett hallgatók osztálya, egy csapatnyi eltökélt férfi és nő készen áll az első bevetésre. Megbizatásuk igazán egyszerű ügynek tűnik: egy dühöngő, felfegyverzett punkbandát kell megzabolázniuk. Könnyű, levezető feladat szilveszterre néhány mindenre alkalmatlan, de örökké jókedvű próbarendőr számára. Vagy talán mégsem?

Forgatókönyvíró: Neal Israel, Pat Proft
Premier: 1985.03.29.
Több

2019.07.13 indingo

Csalódás az első rész után. A poénok akkortájt lehet, hogy még jók voltak, de ma már erőltetettek. A történet is kiszámítható és sablonos.

2019.05.03 Norbert93

Jóval kevesebb az első résznél, de jóval több az elkövetkezendő folytatásoknál. Ennek tekintetében megmaradt egy átlagos/közepes retrovígjátéknak.

2015.05.12 ZeroHero

Jóval gyengébb lett a második rész az elsőnél. Több helyen is újítás van a szereplőgárdában, sajnos a film vesztére. Néhány főszereplő megmaradt, viszont rendkívül hiányoltam Harrist (Mauser elment, de egyszerűen nem tudta pótolni őt), Callahant, Cop... Több

2018.07.27 Norbi

Nagyon örültem, hogy lesz folytatása a filmnek. Sajnos viszont túl sok karakterváltozást tapasztaltam, ami szerencsére nem hatott negatívan a filmre, csak már megszoktam az első részben látottakat.

Zed (Bobcat Goldthwait) és Sweetchuck (Tim Kazurinsky) gyűlölik egymást a következő két filmben. A valóságban azonban jó barátok.Szerző: Thibo84

Bubba Smith állítása szerint több pénzt szerzett ezzel a filmmel, mint tíz évnyi profi labdarúgás után. Ennek az volt az oka, hogy fizetés helyett 2 százalékot kért a film nyereségéből.Szerző: Thibo84

Michael Winslow (Jones), David Graf (Tackleberry) és George Gaynes (Lassard parancsnok) az egyetlen színészek, akik megjelentek mind a hét filmben.Szerző: Thibo84

Steve Guttenberg majdnem nem tért vissza a folytatásba, mivel nem volt elégedett az eredeti szkripttel. Néhány újbóli átírás és nagyobb fizetés után örömmel játszotta el ismét Mahoney-t.Szerző: Thibo84