Rubber

Egy kiöregedett, kidobott autógumi "felébred" a kaliforniai sivatagban. Elkezd gurulni az úton, megáll és elindul, ahogy a kedve tartja. A feltevés, miszerint egy gumiabroncs önálló életre képes, fele annyira sem rendkívüli, mint az, hogy telepatikus képességgel van megáldva. Ennek kézzelfogható eredményeként az akaratával képes bármit felrobbantani. Ennek először egy nyúl látja a kárát, de hamarosan az is kiderül, hogy emberi fej esetében is tökéletesen működik. Miután a csinos nő iránti vonzódása kudarcba fullad, a gyilkos gumi ámokfutásba kezd, miközben a helyi seriff, Chad hadnagy megpróbálja megállítani.

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország, Angola
Premier (HU): 2010.12.30.

2022.12.11 polgy

Komolyan, ne vedd komolyan!

Ez egy filmszatíra. Lehet nem a legkiemelkedőbb alkotása a műfajnak, de ezzel a szemmel nézve szerintem legalább egy közepes alkotás. Én a végére egészen megkedveltem a kis abroncsunkat, szerintem sikerül némi személyiséget is kölcsönözni neki a film végére. Azt viszont teljesen megértem ha csalódottak azok, akik a film besorolásánál feltüntetett fantasy, horror vagy vígjáték élményt várták, mivel egyik sem valid. Szerintem szélesíteni, színesíteni kellene a filmekkel kapcsolatos kategóriákat.

2017.11.18 HercegPeter

Nagyon kellett az a néhány mondatos bevezető a film elején. Különben és is folyamatosan azt kérdezgettem volna magamtól, hogy miért nézem én ezt? Miért éled fel egy autógumi? Miért robbantja fel emberek fejét? A választ az elején megkaptuk: "csak mer... Több

2015.01.27 kitka6

ha lehetne 0 csillagot adni, azt tenném. ettől a filmtől meghalt bennem valami, de tényleg. imdb 5.8-as értékelést is túlzásnak tartom. már az alaptéma is, hogy egy gumiabroncs öl..

2015.03.03 Hufi

80 percet elpazaroltam az életemből.Horrornak nem elég félelmetes, a feszültség gyakorlatilag teljesen hiányzik belőle. Agyament vígjátéknak nem elég vicces, nem mondhatni, hogy a poénok röpködnének a levegőben.

A film összbevétele 100 370 dollár volt (imdb.com).