Sabrina

A Sabrina elbűvölő, humoros és Hollywood legnagyobb csillagaival tündököl. Humphrey Bogart, Audrey Hepburn és William Holden a főszereplői ennek a Hamupipőke történetnek, melyet a neves filmes, Billy Wilder (Alkony sugárút, Van, aki forrón szereti) rendezett. Bogie és Holden a hipergazdag Larrabee fivérek Long Islandről. Bogie tetőtől talpig munkában van, Holden tetőtől talpig aranyifjú. De amikor Sabrina, a családi sofőr lánya hazatér Párizsból, immáron felnőtten és elragadón, minden készen áll a családi tűzijáték kirobbanására, ahogy a fivérek Hepburn igéző bájainak bűvöletébe esnek.

Rendező: Billy Wilder
Premier: 1954.09.03.

Sabrina  (1995)

2023.08.27 Ergit

Nagyon kedves film!

2018.11.17 JcWh

Bill & Audrey

Helyén kell kezelni ennek a filmnek a műfaját, ez egy tündérmese egy kis társadalmi kritikával megfűszerezve, ami könnyed szórakozást ígér főként a romantikus filmek rajongóinak. És persze ott van a Hepburn-Holden-Bogart hármas, ami miatt alapvetően érdemes belekezdeni a filmbe. A nemrég megjelent Audrey Hepburn és William Holden románcáról és életrajzukról szóló könyv miatt még felkapottabb lett ez a film, mivel a Sabrina forgatása alatt szeretett reménytelenül egymásba Bill és Audrey, amely a vásznon is egyértelműen meglátszott, szinte tapintható volt a kémia közöttük (úgy mint másik közös filmjükben is). A képbe egyedül Bogart "rondít" bele, akit végre más fajta szerepben is láthatunk, és habár ő sem alakít rosszul, a romantikus szálat (számomra) nagyon nem tudta hozni. Holden-t sem láthattuk karrierje során sűrűn szőke hajú playboy-ként bohóckodni, de ebben a szerepben is remekül helytállt. Hepburn meg tökéletes mint mindig, a báli ruhája csodálatos és a gyönyörű La Vie en Rose koronázza meg az egészet. Mindenképpen eredeti nyelven ajánlom a filmet, főleg a Bill & Audrey páros miatt.

2016.12.14 Berto49

Billy Wilder kevés gyenge filmet rendezett, ez közéjük tartozik. Úgy emlékeztem, hogy még nem láttam, de néhány jelenet ismerős is volt. A túlcukrozott limonádék limonádéja, még Bogart almaecet savanyúsága sem enyhíti a sziruposságát. A. Hepburn, min... Több

2015.02.13 eni20121004

Egész jó film volt de annyira nem ragadott meg mint a többi klasszikus. A vége kicsit kiszámítható, de persze attól még Audrey Hepburn csodás színésznő és gyönyörű mint mindig.

Rómában tett látogatása alkalmával William Holden megtekintette a film olasz szinkronos változatát, és megmosolyogtatta az olasz bariton hang, amit karaktere kapott.Szerző: JcWh

A film kirobbanó sikereket könyvelt el mind a kritikusok, mind a nézők körében, amit a hatalmas bevételek és a számos Oscar-díj jelölés is fémjelzett.Szerző: JcWh

William Holden aktuális szeretőit általában otthonában is bemutatta a feleségének. Audrey Hepburn után nem sokkal Grace Kelly is látogatást tett a Holden-házban. Az asszony megkönnyebbülésére mindkét affér szakítással végződött.Szerző: JcWh

William Holden és Audrey Hepburn a forgatás után általában egy eldugott étteremben vagy Holden lakásán vacsoráztak. Sokszor egy kietlen mezőre kiautózva romantikáztak, ahol a holdfényben zenét hallgattak, és Hepburn megmutatta balett tudását a színésznek.Szerző: JcWh

(2017. 06. 18.)
A Sabrina tehát egy csupa rózsaszín, bájos romantikus film, ami kedvessége ellenére nem fél kimondani a véleményét, habár azt finoman, a hangulathoz és a műfajhoz tökéletesen illően teszi. Ma már nem készítenek ennyire ártatlan és szeretnivaló műveket; a Sabrinának (Audrey Hepburnön kívül) talán épp’ ez az egyik sikertitka: nemtől és kortól függetl... Több