Génrejtek

1. évad (2008) - 13 epizód
2. évad (2009) - 13 epizód
3. évad (2010) - 20 epizód
4. évad (2011) - 13 epizód

A Menedék egy olyan hely, ahol abnormális, genetikailag módosított lények találtak otthonra. Sokan félnek tőlük, idegenkednek az őssejtkutatástól és a génterápiától, mindenféle biológiai kísérlettől - kivéve Helen Magnust, aki ezen lények védelmét és támogatását tűzte ki célul.

(erare)

Ország: Kanada
Premier (HU): 2009.01.04. | Netflix (2023.05.05.)

2021.05.27 Robinson76

Különleges élőlények menedéke

A Menedék különféle természetfeletti, abnormális élőlények otthona, melyben biztonságban és felügyelet alatt élhetnek, és a külvilág is nyugodtan élhet nélkülük. Dr. Helen Magnus és csapata ezen élőlények védelmét és megsegítését tűzte ki célként. Az alapító orvos és tudományos kutató működteti a kastélyt, ahol e természetfeletti lényeket tanulmányozza és segíti. Társai: egy zseniális törvényszéki pszichiáter, Dr. Magnus lánya, aki profi szörnyvadász, és az alapító-orvos számítástechnikusa, fegyvertervezője és védelmezője, aki vérfarkasként maga is természetfeletti képességekkel bír. A látványvilág az elején még nem az igazi, később azonban feljavul, de már az elejétől látni lehetett, hogy a sztoriban ott van a potenciál, és azt nagyrészt ki is hozzák belőle az alkotók. Összességében az átlagosnál mindenképp jobb a történet és az elképzelés, a látvány és a kivitelezés viszont csak átlagos, ezért én most kissé szigorúan egy erős közepesre értékelem, de mindenkinek ajánlom, mert egy próbát mindenképp megér.

2017.12.03 indingo

Szerintem ez egy jó sorozat volt, bár a végét sosem tudtuk meg. Az AXN adta. picit össze-vissza. Misztikus volt a története, néhány természetfeletti lénnyel.

2020.11.05 belavagyok

A főszereplő srác karakterét szerettem a legjobban. Izgalmas sci-fi sorozat volt, némiképpen újszerű. Szerettem.

2017.02.24 Hercegno

Fontos, hogy ezt a filmet úgy érdemes nézni, hogy az ember elvonatkoztat a film technikai dolgaitól, mert ez esetben nem fogja megbánni, hogy megnézi. Egy igen izgalmas világba csöppen bele az ember.

2016.12.09 Pappcsino

Egészen biztosan nem fogja senki megbánni, ha végignézi ezt a sorozatot. Bár van 1-2 rész, amely kevésbé izaglmas, összességébn egy igazán izgalmas ésérdekes világ részesei lehetünk a filmnek kösönhetően. Sok találmányt, érdekességet ismerhetünk meg.