Sikoly VI.

Sikoly VI.

Scream 6

Jenna Ortega

Samnek (Melissa Barrera), Tarának (Jenna Ortega), Mindynek (Jasmin Savoy Brown) és Chadnek (Mason Gooding) elege van mindenből. Miután túlélték Ghostface utolsó mészárlását Woodsboróban, a csapat minden további nélkül New Yorkba költözik. A testvérek új életet akarnak kezdeni, a traumákkal… Több

Forgatókönyvíró: Guy Busick, James Vanderbilt
Premier (HU): 2023.03.09. | Netflix (2023.07.08.)
Forgalmazó: Forum Hungary

Sikoly  (2022)

Sikoly 4.  (2011)

Sikoly 3.  (2000)

Több

2023.12.15 Farkasember37

Nem indokolt az X-es korhatár-besorolás, úgy látszik, érzékenyebb lett a világ

Megnéztem a filmet, a hangulatot hozta, de már nem a régi, méghozzá azért, mert nem tudom, milyen lehet az X-es korhatár-besorolás, de a 18-as karikát is csak jóindulattal lehet megadni neki, ezek a tényezők pedig a következők: A vér nem piros!? Mintha kávéval vegyítették volna... A pszichológiája más, nem olyan... látszik, hogy nem Wes Craven-alkotás. Az eleje lapos volt, nem tudtam eldönteni, hogy buta egyetemista iskolás dokumentumfilmet vagy mit is láttam, míg végül hála a rendezőnek, beindult a film. Még voltak meglepő jelenetek, cselekmények, amik előtt le a kalappal. A vége pedig már nem ütött akkorát, mint kellett volna, a gonoszok tutyimutyibbak lettek, ahogy lekerült a maszk, lehet már elfáradtak a sok öldöklésben. :) Számomra ez 10/6.

2023.07.10 JRD

a nap véleménye

A Sikoly jött, látott, és valahol valaki eldöntötte, hogy ki is nyírja

Bevallom, még most is vacillálok a három, illetve a négy csillag között. Sikoly. Egy szó szerint legendás film, mely számtalan folytatást ért meg az évtizedek alatt, ám az első rész az, ami letette az alapokat, és szerintem a legjobb is. A többi csak... Teljes kritika

A sorozat halála nem lett túl elegáns!

Matt Bettinelli-Olpin, valljuk, be nem egy nagy rendező. Nem találtam olyan filmjét, ami nagy durranás lett volna, és ezzel nem akarom megbántani, csak a tényeket próbálom előadni és közölni. A Sikoly 5, az Aki bújt (2019), és a V/H/S széria két gy... Teljes kritika

2023.05.01 kabel

A sikoly 6 majdnem szólt valamiről...

De csak majdnem. A film megpróbálta egy metaköntösbe átültetni a sztoriját, és a korábbi filmeket referenciaként használja, hogy megtörje a negyedik falat és oda nem illő expozicióval egy üzenetet fogalmazzon meg. Mi ez az üzenet? Na odaáig nem jut el a film. Sajnos az, hogy a folyamatos kikacsintás nem vezet sehová sajnos kettévágja a filmet, mert mint horror kicsit sem működik. Agyonhasznált klisék, csavarok, amik nem vezetnek sehová, jelenetek, amik egyáltalán nem működnek és akkor nem is beszéltem a történeti lyukakról vagy a totál apatikus szereplőgárdáról. Majdnem senki sem hihető, és mindenki egy közhelyes, egydimenziós karaktert játszik. Nehéz izgulni értük.

2023.08.06 Harper

Órási hype egy átlaghorror körül

Kicsit megkésve, csak most láttam a Sikoly VI. című „X” korhatár-besorolású horrort, melyet nagy várakozásokkal után néztem meg, tekintve a bemutató körüli hype-ot. Arra számítottam, hogy ez lesz a legfélelmetesebb horror a „praxisomban”, de nem így ... Teljes kritika

A film 147 070 294 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 71 720 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film első előzetese előrevetíti, hogy a film cselekménye New York-ban fog játszódni. Szerző: Gábor390920

A Sikoly 6 forgatását ismeretlen okból 3 nappal, június 6-ról 2022. június 9-re halasztották.Szerző: csd

Guy Busick és James Vanderbilt visszatért a Sikoly 6 forgatókönyvírójaként.Szerző: csd

Ez lesz az első Sikoly-film, amely David Arquette és Neve Campbell nélkül készül.Szerző: csd

(2023. 04. 16.)
A Sikoly 6-ban a meta sem véd meg a haláltól, és ennél jobb nem is történhetne a nézővel
Hatodjára tér vissza a fekete rongyok alatt folyton gazdatestet cserélő Szellempofa, ezúttal New Yorkban villantva meg a pengét. Nagy tér és növekvő tétek az új, el nem baltázott Sikolyban. Több

Értékelés: 8.5/10
(2023. 05. 03.)
Sikoly VI
Az ötödik – amúgy sorszámozatlan – Sikoly még csak felvezette az új karaktereket, ám a hatodik film az, ami igazán megszeretteti velünk őket. Több