Shaun, a bárány és a farmonkívüli

Shaun, a bárány és a farmonkívüli

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon
Bence

Az univerzum egy távoli pontjáról ismeretlen lény érkezik a birtokra, ahol Shaun, a bárány, Blitzer, a pásztorkutya és a többi állat gondtalanul élik tanyasi életüket. A váratlan vendég, Lu-La veszélyben van, ugyanis ufóvadászok fenik rá a fogukat. A birkák minden igyekezetükkel próbálnak… Több

Forgatókönyvíró: Jon Brown, Mark Burton, Nick Park
Zene: Tom Howe
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Franciaország
Premier (HU): 2019.12.19. | Telekom TVGO (2020.04.02.)

2021.04.26 stargame

Shaun mindig is nagy kedvencem volt, főleg azért mennyire görbe tükröt állít a felnőttek elé annak ellenére, hogy alapból talán inkább gyerekműsor lenne. Ez a kiadás sem okozott csalódást, brilliáns humor és eszméletlenül jó szórakozás.

2020.04.14 Artemisia

Nosztalgikus hangulatba hoz

Hihetetlenül édes gyerekrajzfilm:-) Mert elsősorban az, és az benne a szép, hogy a felnőttek újraélhetik a régi kedves, mesenézős nyári délutánokat. A nosztalgikus érzések mellett egyénileg is egyszerűen imádtam az egész rajzfilmet. A szuperaranyos... Teljes kritika

2019.12.10 skyman

Szerintem aki egyszer rákapott a kis gyurmafigurák kalandjaira, soha nem unja meg őket. Mondjuk annyira nem nyűgözött le, mint a mesesorozat, vagy a néhány évvel ezelőtti film, de imádom a sajátos humorát. Nálunk abszolút kedvenc, gyerekek és felnőttek is odavannak érte.

2020.06.08 adam

Annyira vicces, hogy az sem zavart, hogy lenyúlták az E.T. sztoriját. Mondjuk valószínűleg szándékos volt, mindenesetre gyerekeknek és felnőtteknek is remek szórakozás.

2019.12.20 Tchiva

Alig vártam, hogy ez a mese végre megérkezzen a mozikba. Imádtam a sorozatváltozatot, annyira egyedi, aranyos és jó humorú. Szerintem mindenképpen érdemes beülni rá akár egyedül, családostul, a pároddal. Garantáltan jól fogtok szórakozni!

A film összbevétele 29 759 138 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 19 218 253 forintot termelt. A hazai mozik összesen 13 901 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Shaun, a bárány és a farmonkívüli az Aardman stúdió történetének első egészestés folytatásfilmje. Szerző: hp

Bár a film első előzetesét már az Ősember - Kicsi az ős, de hős előtt bemutatták a mozikban, online csak tíz hónappal ezt követően, 2018 decemberében láthatták a nézők. Szerző: hp

A film vége felé a farmer rádiójából a Forever Autumn című dal szó a Jeff Wayne-féle Világok harcából. Szerző: hp

A Shaun, a bárány és a farmonkívüli Will Becher és Richard Phelan rendezői debütálása. Szerző: hp

(2020. 01. 08.)
Gyurmába gyúrt szeretet
A farmonkívüli összességében is jobb, gördülékenyebb, jópofább, mint elődje. Több

(2019. 12. 18.)
Az első rész hangosan felröhögős poénjaihoz képest ezúttal inkább vidáman mosolyogjuk végig ezt az elbűvölő kis filmet, a nagy hahotázások elmaradnak. Több

(2019. 12. 10.)
Dunát lehetne rekeszteni azokkal az animációs filmekkel, amelyek inkább a nagyobbaknak szólnak, nem pedig a kisebbeknek. A farmonkívülit viszont a galaxis minden szegletében ugyanúgy meg fogják érteni. Több

(2019. 12. 18.)
A tökéletes családi mozi!
Shaun mesésen egyszerű kis birodalma viszont egy roppant fontos dolgot hozott vissza, a gyermeki őszinteség varázserejét. Több

(2020. 01. 08.)
Bárányon kívüli találkozások: Shaun és a farmonkívüli
Nem kérdéses, hogy a moziba vezénylek mindenkit, aki Wallace, Gromit, Bitzer, Shaun és a tyúkok rajongója, mert feledhetetlen élménnyel gazdagodhattok. Több