tony6

George Clooney

A gyászoló pszichológust, Chris Kelvint egy magányos űrállomás vizsgálatára küldik, amely a titokzatos Solaris bolygó körül kering, és ahol a legénység rémült tagjai egy sor furcsa jelenséget tapasztalnak, köztük olyan lehetetlenül félhomályos látogatókat, akik túlságosan is emberinek… Több

Forgatókönyvíró: Steven Soderbergh
Premier (HU): 2003.03.13. | Disney+ (2022.06.14.)

Solaris  (1972)

Solyaris  (1968)

2019.10.29 Puncs

Zűr az űrben

Régen láttam már ennyire unalmas, vonatott filmet, e tekintetben talán csak a Gravitáció képes felülmúlni. Ez is, az is az űrben játszódik. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem olvastam a regényt, és a hetvenes években készült orosz filmet sem látta... Teljes kritika

2016.09.05 sipiarpi

A történet szájba rágósabb, de rövidebb, mint a szovjet verzióban. Könnyebben emészthetőbb. Szerintem nem volt rossz.

2015.09.11 Sniper

Naagyon ott van ez a film és naaagyon jó!!!!! Szerintem azonban nem lett volna ennyire kerek, ha egyrészt nem Clooney játssza a főszerepet, másrészt pedig nincs az elődje, a Tarkovszkij-féle verzió. Ez egy igazán jól sikerült remake.

2016.08.03 hunfolker

Dobjuk be Zsorzs Klúni-t és minden megvan oldva, mint a Gravity-ben? Ez a film szinte nézhetetlen, bármilyen sci-fi érdekel, de igazából nem jutottam el a végéig. "Csak rajongóknak" :D

2016.03.29 tony6

Steven Soderbergh nagyon értette a dolgát a film kapcsán. Teljesen jót rakott össze, emelem a alapom. Kezdte az egészet egy már tökéletesre vitt forgatókönyvvel, majd folytatta az igényes szereposztással és egy nem tökéletes, de ügyes operatőri munkával.

Gibarian mondata, a "Nincsenek válaszok, csak választások." Nietzsche "Nincsenek tények, csak interpretációk." mondásából ered.Szerző: erare

A Clooney által megformált főhős neve (Kelvin) az abszolút nullára utal, mint ahogyan a hőmérséklet SI-egységének esetében.Szerző: erare

A filmben egy alkalommal verset szaval Clooney; a költemény Dylan Thomas tollából született (And Death Shall Have no Dominion).Szerző: erare

Kelvin feleségének neve (Rheya) a film alapjául szolgáló Stanislav Lem regény eredeti szereplőjének anagrammája: Harey.Szerző: erare

Hold
2009