Bostoni erő

Berto49
Jeff Bauman
Miranda Richardson
Jake Gyllenhaal

A bostoni maratonon elkövetett robbantás egyik áldozata mindent megtesz, hogy segítsen a rendőrségnek kézre keríteni az elkövetőt, miközben a támadás következtében elszenvedett traumával is meg kell küzdenie.

(ps)

Forgatókönyvíró: John Pollono, Jeff Bauman, Bret Witter
Premier: 2017.09.08.

2021.05.14 elekm90

Ugyanazt az esetet dolgozza fel, mint a 2016-os Hazafiak napja Mark Wahlberg főszereplésével, de míg az a film a terrortámadás utáni hajtóvadászatról szólt, addig itt egy áldozat utóélete van fókuszban. Bár más a műfaj, nekem ez a film valamivel jobb... Több

2018.02.15 Deku

Több olyan jelenet is volt, ami nekem elég eredetinek hatott mellőzve mindenféle sablonos momentumot. Ez a film nagyon el lett találva. Eszement jó sztoriról maradok le ha még véletlenül is kihagyom. Szerencsére nem így lett.

2018.01.07 indingo

Remek film volt, egy nagyon erős valós történettel. Nem akart több lenni a film, mint ami. Jake remekül hozta figurát. A család egy kicsit zavart, sok volt és ezek sosem dolgoztak?

2018.07.19 Berto49

Egyszerűen nem értem a magyarországi filmforgalmazási gyakorlatot. Itt van egy sajnos még most is aktuális témáról, a terrorizmusról szóló film, benne egy olyan alakítás, amely megerősített abban, hogy Jake Gyllenhaal a jelenlegi legnagyobb tehetsége... Több

2018.03.30 Bazzzsi

Megtörtént esemény és terrorizmus. Olyan témák amelyekre éhezik a nép, adva van a siker. Megrendítő történet, egy erős szerelni szállal, korrekt alakításokkal.

A filmet egy időben forgatták a A hazafiak napja-jel (Mark Wahlberg), mely szintén a bostoni terrortámadás idején játszódik. A szóban forgó filmben Jeff Baumant Dan Whelton alakította. Ugyanezt a valós személyt játssza Jake Gyllenhaal is. Szerző: hp

A film valós eseményeket dolgoz fel, melyeket az Jeff Bauman vetett papírra memoárjában, aki mindkét lábát elvesztette a bostoni terrortámadás során. Szerző: hp

A film Jeff Bauman és azonos című regényén alapszik. Szerző: hp

A film forgatása 2016. április 4-én kezdődött meg Bostonban. Szerző: hp

(2017. 12. 18.)
Stronger
A Stronger nem azért készült el, mert Jeff Bauman története vászonra való, hanem pontosan azért, mert meghazudtol mindent, amiért vászonra valónak gondolnánk egy történetet. Minden további nélkül az év egyik leghatásosabb, legemberibb, legkatartikusabb filmélménye.

9/10 Több