Virradat

Virradat

Sunrise: A Song of Two Humans

A Virradat című filmdráma középpontjában egy falun élő házaspár áll. Csendes és békés életüket megzavarja egy nagyvárosi nő felbukkanása...

(Archívum)

Rendező: F.W. Murnau
Premier (HU): 1931.05.22.
J. Farrell MacDonald

2017.03.12 NorbiP

Nem gondoltam volna, hogy egy némafilm ilyen érzelmeket képes kiváltani az emberből. A filmet egy mesterműnek tartom, és tudom ajánlani bárkinek, aki nem allergiás a régi és/vagy némafilmekre.

2015.12.30 batukán

Nemrég tudtam meg, hogy ebben a filmben Gérard Depardieu anyai nagyapja a főszereplő. Csak érdekességként. Nekem a szélfútta tengeren látványosan kikötött csónak tetszik a legjobban :-)

2015.05.05 dps

Murnau, a német rendező (pl. Nosferatu) Hollywoodba ment, hogy elkészítse ezt a briliáns mesét egy házaspárról, akiknek kapcsolatuk egy nagyon sötét időszakát élik át éppen. Egy csábító nő kihasználja a gyengeségük e pillanatát, és megpróbálja rávenn... Több

A filmet az USA-ban és Mexikóban forgatták le, összesen 6 helyszínen.Szerző: Bogi87

A New York Times egyik kritikusa, Mordaunt Hall azt nyilatkozta, hogy a Virradat nem más, mint mestermű.Szerző: Bogi87

Friedrich Wilhelm Murnau rendező a német expresszionizmus kiemelkedő alakjának számított.Szerző: Bogi87

A Rotten Tomatoes oldalán 98%-ot kapott 48 kritika alapján.Szerző: Bogi87

Az Amerikai Egyesült Államok Nemzeti Filmmegőrzési Bizottsága úgy határozott 1989-ben, hogy be kell emelni a filmet Nemzeti Filmarchívumba.Szerző: Bogi87

(2016. 11. 13.)
Egy remek film, amely minden erénye ellenére a Nosferatu árnyékában maradt, adjunk neki bátran egy esélyt, Murnau ezúttal sem fog csalódást okozni!
9/10 Több