Szabad préda

Szabad préda

Freejack

A történet 2009-ben játszódik, a teljesen megváltozott Amerikában. Alex Furlong, a neves autóversenyző ugyanis az egyik verseny során elveszti az uralmát a Formula Atlantic típusú gépkocsija felett, és így az autó hihetetlen száguldásba kezd. A halálos ütközés előtt azonban a pilóta kirepül a járműből és egyenesen 2009-ben landol. A rémült, kétségbeesett, értetlen Furlong hosszasan barangol a számára ismerős, ám mégis teljesen megváltozott utcákon. Rémületét csak fokozza, hogy rejtélyes XXI. századi lények üldözik. Furlong miközben kétségbeesetten küzd az életben maradásért, megpróbálja részletekből összeállítani a múltját.

Premier (HU): 1992.07.03.

2017.07.06 Firencz

Hát ez a film meg...én nem is értem, hogy mi értelme van ezeknek az alkotásoknak. Annyira félresikerült szinte minden szempontból, hogy szinte szemtelenségnek érzem azt, hogy Mick Jager szerepel benne. A készítők nekem ezzel azt üzenték, hogy ő a húz... Több

2015.09.26 Attila

Ízlés kérdésének gondolom, hogy kinek tetszik ez a film, azt viszont le lehet szögezni, hogy a rettenetesen sablonos sztori mellett az alakítások is rendkívül gyengék. A történet hemzseg a nagyon idegesítő karakterektől, amelyek csak amolyan sablonfigurák, nem többek.

A film VHS kiadásán mellékelték a Scorpions együttes "Hit between the Eyes" című számának videoklipjét. Ez koncertfelvételeket és filmrészleteket is tartalmazott.Szerző: magyaristvan

A verseny jelenetet A Road Atlanta versenypályán vették fel Formula Atlantic autókkal. Szerző: magyaristvan

Linda Fiorentino-t választották ki eredetileg Julie szerepére de egy hét forgatás után lecserélték Rene Russo-ra.Szerző: magyaristvan

Korabeli riportok, és stábtagok, színészek interjúi szerint a film ereeti változata katasztrófális volt a tesztvetítésen. A film 40%-át újraforgatták, hozzáadtak további szereplőket és humort.Szerző: magyaristvan