Monster's Ball
Sean Combs
Billy Bob Thornton
Sean Combs
Heath Ledger

Leticia egyedülálló fekete nő, akinek férjét halálra ítélték. Billy végrehajtó tiszt a halálsoron. Miközben Leticia egyedül igyekszik eltartani családját, megismerkedik Billyvel, aki éppen az ő férjén hajtotta végre a halálos ítéletet. Billy fia, Sonny, aki apjával dolgozik, mélyen megrendül a… Több

Premier (HU): 2002.11.28.

2018.09.02 fercsipeter

Egy elég komoly téma, de abszolút jó forgatókönyv, és színészi alakítások!

2016.12.09 Berto49

Ezt a választást nem bántam meg, szinte elrepült a majd’ 120 perces játékidő. Komor téma, még a néző fantáziájára bízott, de erősen happy endet szugeráló befejező képsor sem zavart. Sonny alakítóját, Heath Ledger-t nagyon sajnáltam, szinte az életbe... Több

2015.09.01 Barthy

Fantasztikus volt. Konkrétan ledöbbentem, amikor ezt a filmet néztem. Ugyanis mások ajánlották eme alkotást és akkor nem hittem, hogy ezt bármilyen formában beveszi a gyomrom. Azonban kellemesen kellett csalódjak, mert szinte teljesen elvoltam vele. Lekötött tökéletesen.

2016.04.13 Panda

Kemény és érzelmileg megfogó dráma, ami reális problémákra keresi a megoldást. Van benne feszültség, izgalom, szomorúság és mély érzések. Megfogó és megható is.

2015.08.07 byvike70

Engem nagyon megrázott a film. Megérdemelten lett Oscar-díjas!

Halle Berry az egyetlen fekete színésznő, aki Oscart kapott a legjobb női főszereplő kategóriában.Szerző: phanzetomox

Halle Berry a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb női főszereplőnek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2

A filmre való felkészülés közben Marc Forster maga is beült egy villamosszékbe.Szerző: kázsé

Lawrence Musgrove kivégzését egy valódi villamosszékkel egy valódi kivégző teremben vették fel.Szerző: kázsé

(2015. 05. 01.)
Orgazmusba fojtott gyász
Nem áll jól az idő múlása az elsősorban Halle Berry Oscar-díjáról híres Szörnyek keringőjének. A sztárságuk csúcsán álló színészek szexjelenete az ezredforduló idején vélhetően háttérbe tudta szorítani a dráma negatívumait, amelyek a csillogás nélkül sokkal élesebben megmutatkoznak a filmen. Több