Téli mese

Téli mese

Winter's Tale
JRD

Ebben a világban még mindig történnek csodák. Peter (Colin Farrell), a betörő, aki egykori főnöke elől próbál megszökni, és New Yorkban összeakad a halálosan beteg lánnyal, Beverlyvel (Jessica Brown Findlay). Ez azonban nem állhat kettejük közé, szerelem ébred közöttük, olyan erős, amely még… Több

Forgatókönyvíró: Akiva Goldsman
Premier (HU): 2014.02.13.

2023.04.17 JRD

4,5*

A hatásvadász látványfilmek világában nem gyakran bukkan rá az ember igazán jó filmre. Ám ez az 1983-as regényadaptáció az. Mark Helprin amerikai regényíró Winter's Tale című regénye nagyon jó alapot biztosított a filmnek. A szereplőket igényesen és odafigyeléssel válogatták ki, teljesen hitelesek szerepeikben. A történet egy olyan világban játszódik, ahol még léteznek csodák. És főszereplőnk érdekes, kalandos és szívszorító útja során saját csodáját kutatja. Ez a történet nem szórakoztat: megérinti a lelket. Furcsa, hogy ez a film bukásnak számított. Körülbelüli hatvan millió dolláros költségvetésének csupán a felét hozta vissza. Pedig ez a film jó. A Téli mese Colin Farrell főszereplésével nem egy egyszerű fantasy vagy kalandfilm, de nem akarom elmesélni. Ezt érdemes megnézni! Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

Gyönyörű helyszínek,a képi világ is zseniális,a történet az első perctől az utolsóig leköt.Colin Farrell nagyon jól hozza a romantikus karaktert.Egyszerűen kihagyhatatlan mozi,mindenkinek erősen ajánlom.

2017.04.15 indingo

A könyvhöz képest sok változtatás van, bár én azt eléggé untam. Tényleg egy mese a film, de nem egy megszokott története van. Többször láttam már és mindig elvarázsolt.

2017.08.17 Deku

Colin Farrell karaktere egyszerre volt meggyőző és lehengerlő is. Nagyon tetszett. Az egész stílusa igazán megnyerő és kellemes lehet bármilyen korosztály számára.

2019.04.16 dailyfilmsan

A történet nagyon szívhez szóló, de kusza és igencsak oda kell figyelni hogy ne maradjunk le egyetlen részletről sem, ugyanis a lényeg a részletekben van. Amúgy szerethető a film nem úgy mint a főszereplője. Colin Farrel nem volt valami meggyőző Lake szerepében, de ez nem ront sokat a filmen. Egyszer simán megnézhető.

Colin Farrell azt állította, hogy Russell Crowe személyesen koreografálta a legtöbb harcjelenetet.Szerző: dailyfilmsan

A film azonos című regénye alapján készült. Szerző: rbernadett

Állítólag Martin Scorsese is szemet vetett a történetre, de végül úgy ítélte, hogy az megfilmesíthetetlen.Szerző: kázsé

Nem sokkal az eredeti könyv 1983-as megjelenése után Steven Spielberg megvette annak megfilmesítési jogait.Szerző: kázsé