Farkasok társasága

Farkasok társasága

The Company of Wolves

Rosaleen álomvilágban él nagymamája meséinek hatására. Az erdő közepén lévő kis házban lakik, és nagymamája két tanáccsal látja el, hogy ne essen baja, de a lány nem tartja be őket.

(mamiéstöti2)

Rendező: Neil Jordan
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 1984.07.01.

2020.01.13 Owotonor

Káprázatosan bánik a műfajok adta széles palettájával - történeteivel. A lány unokájának rémmmeséket mondó nagyi által megelevenedő sztorik egytől - egyig ámulatba ejtőek a maguk kis módján. A falujuk melletti erdőben nagyra növő gombák - nyuszik - v... Több

2017.11.28 azurou

Lehet, hogy csupán nekem tűnik úgy, de mintha ez a Piroska és a farkas újragondolása lenne. Annak viszont zseniális!

2019.07.09 gerda

Fuh, hát én besírtam ezen a filmen, annyira gagyi. :) Azt hittem, hogy végig fogom szenvedni, de inkább azért kellett leállítanom, mert már fuldokoltam a nevetéstől. Olyan mintha egy paródia filmet látna az ember. teljesen komolyan veszi magát. Nagyon trash.

Stanley Kubrick-nek annyira megtetszett ennek a filmnek a látványvilága, hogy szerződtette Anton Furst-öt a következő projektjéhez. Ez volt az 1987-es "Acéllövedék" (Full metal jacket).Szerző: magyaristvan

Amikor az Ördög találkozik a fiatal fiúval az erdőben egy kis koponyát hord magán. A rendező, Neil Jordan szerint ez egy valódi törpekoponya volt amit a film kedvéért szereztek be.Szerző: magyaristvan

Stephen Rea az "Underworld: Az ébredés" (Underworld Awakening)(2012 )című filmben újra vérfarkast játszott.Szerző: magyaristvan

David Warner (az atya) és Terence Stamp (Az ördög) később mindketten eljátszották Superman biológiai apjának, Jor-Elnek szerepét. Terence Stamp emellett Zod tábornok szerepébe is belebújt.Szerző: magyaristvan