The Diary of a Teenage Girl
Bel Powley

A legtöbb tinédzserhez hasonlóan az 1970-es évek San Franciscójában Minnie Goetze (Bel Powley) is a szerelmet, az elfogadást és az éet értelmét keresi. Minnie egy összetett szerelmi kapcsolatba anyja (Kristen Wiig) pasijával, 'a legjóképűbb férfival a világon', Monroe Rutherforddal… Több

Forgatókönyvíró: Marielle Heller
Premier: 2015.01.24.

2018.07.17 dailyfilmsan

Nekem ez túl Lolitás film. Vanaz a határ ahol a pedo dolgok sem nézhetőek ez a film túl ment rajta. Viszont ezzel szemben le a kalappal a színészek előtt mert jók, kifejezetten jók. Ami nem azt jelenti hogy nézhetőbb a film tőlük de szó mi szó nézhet... Több

2016.10.31 ArpiHajdu és Réci

A film alapötlete jó, persze sok ehhez hasonló filmet láttunk már, amely a tinédzser kort kutatja, az első szerelmet, az első szexuális együttlétet, az első csalódást. A főszereplő jól hozza a karakterét, a mellékszereplők viszont eléggé elsikkadnak ... Több

2016.09.03 stomachh

Ez nekem valahogy nem állt össze. Viccesen komoly akar lenni, de mégsem érzem azt, hogy erkölcsi útravalóval vértezett fel. Komoly filmnek lapos, komolytalannak meg nem elég szórakoztató. Közepes lett.

2017.11.27 Imlah

Romantikus dráma műfajának kedvelői élvezni fogják a filmet, mert kategóriájában az átlagot felülmúlja. Szívhez szóló, drémai film, ami hat a nézőjére érzelmileg.

2015.09.25 jazzy

Szerintem ez egy tökre hiteles film a hetvenes évek Amerikájáról. Nekem nagyon tetszett. Kicsit ugyan történtek kalandozások és az erkölcsösség határait súroló vizuális megjelenítések a filmben, de hát a szabad szexre hajazó hetvenes évekbe ez bőven belefért.

A filmet Andrea Arnold Akvárium című mozijának testvérdarabjaként is szokták emlegetni. Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmben megjelenő grafikákkal (például amikor Minnie a kedvenc képregény-rajzolója, Aline Kominsky, akinek egyébként a főszereplő beszámol az életéről megjelenik egy animációs rajz formájában), a készítők a drogozás általi pszichedelikus hatásra akartak utalni. Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film Phoebe Gloeckner azonos című, életrajzi mozzanatokat tartalmazó regényén alapszik. Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2016. 08. 18.)
„I had sex today… holy shit!” – hangzik A tinilány naplójának első mondata. Ebből a markáns megnyilatkozásból akár az egész filmet is kibonthatjuk. 7/10 Több

(2016. 01. 17.)
Egy tinilány naplója
Mindenesetre azért lehet szeretni a The Diary of a Teenage Girl-t, mert képes egy lány szexuális ébredését megjeleníteni úgy, hogy ezt nem csomagolja sem komikumba, sem elítélő szemforgatásba, ugyanakkor ebből filmként csak minimális mértékben profitál. Több
Anyák gyöngye
2013