Odüsszeia

Odüsszeia

The Odyssey

Az Odüsszeia című filmben Odüsszeusz izgatottan várja fia születését, azonban el kell hagynia otthonát, mivel a görögök megtámadták Tróját, így neki is harcba kell vonulnia. Azt gondolja, a háború hamar véget ér, ám a trójai csata több, mint 10 évig elhúzódik.… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Egyesült Királyság, Olaszország, Dél-afrikai Köztársaság, Törökország
Premier (HU): 2001.02.24.

1. évad (1997) - 2 epizód

2022.07.06 JRD

Kamaszkorom nagy kedvence. Bárkinek jó szívvel ajánlom, hiszen manapság még mindig kötelező tananyag. Persze ez csak egy kitérő, az igazi Odüsszeia azért egy kalandfilmnél jóval több. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2015.02.03 Roman

Szerintem ez egy nagyon jól sikerült Odüsszeusz adaptáció. A főhős kiválóan alakítja, soha egyetlen ponton sem kelt komikus, vagy patetikus hatást. Szerintem ezt sulikban vetíteni kéne a tananyag kiegészítése képpen.

2022.07.05 davido112

Úgy vagyok én ezzel a művel, hogy csak azért néztem meg, hogy ne kelljen elolvasni a művet. Igazából teljesen jó, bár néhol kicsit unalmas, de a korához képest nagyon valósághűnek hat minden.

2015.07.31 lollipopp

...talán ezzel kéne kezdeni, és esetleg utána rátérni az eposzra magára. Mert ez egy nagyon magával ragadó és izgalmas történet így, míg a kötelező olvasmány meglehetősen nehézkes, és nehezen emészthető.