The Prom - A végzős bál

Jo Ellen Pellman
Nathaniel J. Potvin
Nicole Kidman
Keegan-Michael Key

Dee Dee Allen és Barry Glickman a New York-i színpadok sztárjai, akiknek válságba kerül a pályafutásuk, miután a méregdrága Broadway bemutatójuk csúfos kudarcot vall. Mindeközben egy távoli kisvárosban a gimnazista Emma Nolannek nagy csalódást kell átélnie. Hiába támogatja ugyanis őt az… Több

Rendező: Ryan Murphy
Premier: 2020.12.02. | Netflix (2020.12.11.)

2024.02.13 Klauka89

Ez egy LMBTQ-propaganda, és nagyon nem tetszett...

2023.11.28 Török389133

Ez borzasztó, fél óráig sem bírtam nézni.

2021.03.29 Rea387147

Nagyon, de nagyon tetszett

A film szereplői a kedvenceim egyikei, imádom őket, volt persze pár új is, akit nem ismertem, de őket is megszerettem a film alatt. Ez a film nagyon lekötött, olyan, mintha egy színházi musicalt nézne az ember, amit előre felvettek brutális jó minőségben. Az egész film egy hatalmas szerelmes musicalnek néz ki, az LGBTQ közösségre hangolódva. Amivel sok üzenetet ad át a mai generációnak, mindazok környezetének. A film szerelemmel, könnyekkel, boldog érzelmekkel, nevetéssel és persze egy kis csalódással, valamint azzal az üzenettel van feltöltve, hogy fogadjuk el önmagunkat úgy, ahogy vagyunk, és álljunk ki magunkért. Valamint, hogy ne tagadjuk le magunkat, és legyünk önmagunk, még ha nem is könnyű legelőször. A film vége pedig egy nem annyira szokványos happy end. Mondjuk a vége ahol táncikálnak, ott egy pillanatig olyan HSM beütése volt, de szerethető film volt. Nekem személy szerint tetszett a film. Bárkinek ajánlom, akit érdekelnek az ilyen témájú filmek.

2020.12.21 Kanyi

Hát nem tudom, ki hogy van vele, de nekem ez nagyon nem jön be, nem is bírtam sokáig nézni, kb. 20 percig kötötte le a figyelmem.

2020.12.12 LadyN

Az eredeti musicalről nyilván nem tutok nyilatkozni, de ez a film szerintem elég ütősre sikeredett a maga műfajában. Zenés, táncos, laza, és még mondanivalója is van.

A film összbevétele 187 430 dollár volt (imdb.com).

Az eredeti tervek szerint Ariana Grande alakította volna a filmben Alyssa szerepét, illetve a soundtrack produkciós munkálatait is ő vezényelte volna, az énekesnő az éppen zajló Sweetener World Tour miatt azonban nem tudott részt venni a projektben.Szerző: csd

Az eredeti Broadway készítőinek célja az volt, hogy olyan színészeket szerződtessenek főszerepre A végzős bál kapcsán, akik korábban mellékszerepben voltak láthatók. Ezzel szemben a film rendezője, Ryan Murphy egy igazi sztárparádénak szánta a produkciót.Szerző: csd

Nicole Kidman A végzős bállal ötödik alkalommal szerepelt musicalben.Szerző: csd

Meryl Streep és Nicole Kidman harmadik közös filmje Az órák és a Hatalmas kis hazugságok után.Szerző: csd

Értékelés: 5.2/10
(2021. 01. 14.)
A The Prom – A végzős bál igenis maradandó darab, s ennek egy nagy oka van: a változó kor lakmuszpapírja. Több