Ragyogás

Ragyogás

The Shining

1. évad (1997) - 3 epizód

A Ragyogásban Jack Torrance, a gyógyulófélben lévő alkoholista tanár hosszú idő után gondnoki munkát kap egy coloradoi hotelben. Ahhoz, hogy munkaköri teendőit maximálisan elláthassa, ott kell töltenie az egész telet a külvilágtól elzárt szállodában, így vele utazik felesége és fia is. Bár a… Több

Rendező: Mick Garris
Forgatókönyvíró: Stephen King
Premier: 1997.04.27.

Ragyogás  (1980)

2021.11.27 Viktória392028

Nekem jobban tetszett, mint a 80-as változat. Jobban visszaadta a regény cselekményét és hangulatát.

Jól sikerült minisorozat, ami nem tért el Stephen King regényétől. Izgalmas, misztikus, és a flashbackek nagyon tetszettek benne. Érdemes megnézni szerintem mindenkinek. Rebecca De Mornay egy gyönyörű nő.

2017.08.24 Deku

Nem is tudtam jó ideig, hogy ebből a King könyvből is készült filmes verzió ráadásul nem is akármilyen. Nagyon szuper a korához képest mindenképpen dicséretet érdemel.

2015.04.21 rbernadett

Ez egy 2 vagy 3 részes minisorozat és emlékeim szerint hűek maradtak a könyvhöz ezért külön tetszett. Szerintem nagyon jó feldolgozás.

2016.08.06 babsy88

Nagyon jó film, igaz kicsit hosszú, de érdemes végignézni, nekem nagyon tetszett és igazán izgalmas volt.

Frank Darabont feltűnik cameoszerepben a nappaliban szellemként.Szerző: rbernadett

Stephen King annyira elégedetlen volt Stanley Kubrick adaptációjával, hogy a saját kezébe vette a minisorozat irányítását. Nem csak, hogy ő írta a forgatókönyvet de még egy cameoszerepben is feltűnik benne. Továbbá a minisorozatba beletett számos olyan részlet, amit Kubrick kihagyott, például mint Jack alkoholizmusa. Szerző: rbernadett

A Stanley Hotel nem csak, hogy valóban azon a helyen található ahol a minisorozatot forgatták, hanem ez az a hotel, ami megihlette Stephen Kinget, amikor egyszer annyira a szezon végén foglalt ott szállást, hogy a hotelben már alig volt vendég és alkalmazott. A 217-es volt az ő szobája, amiről azt beszélték, hogy kísértetjárta. (A tényleges szállodai szoba a sarokban van és nem a folyosó közepén, ahogyan azt a filmben ábrázolják.)Szerző: rbernadett

Két kategóriában is Arany Málna díjra jelölték: legrosszabb színésznő és legrosszabb rendezés.Szerző: Zsofi821