51% 67 szavazat

kabel

Hol nézheted

Anthony Michael Hall

FILMINFÓ

Egy képzett kommandós (Jessica Alba) a különleges erőknél átveszi apja bárját, miután az hirtelen meghal, és hamarosan összetűzésbe kerül a szülővárosában garázdálkodó erőszakos bandával.

(szarka84)

Ország: Amerikai Egyesült Államok
Premier: 2024.06.21. | Netflix (2024.06.21.)

2024.06.28 Fikatours_blogger

Egyetértek az előttem szólókkal: középszerű akciófilm, nem túl fantáziadús történettel.

2024.06.24 fankbringa

Terepruhás adok-kapok

Nagy reményekkel ültem le a film elé, hiába. Ez jó ötlet, és egy jó gárda sem volt elég ahhoz, hogy a film hamar beforduljon az unalmas masírozós filmek világába. Jessica Alba nagyon cuki, de nem való neki a szerep. Szépen megtanulta a koreografált m... Teljes kritika

2024.06.27 Yosihiro

Nem nagy robbanás de...

Igazából nem tudtam, hogy Jessica A. filmje, és ezért nem volt nagy elvárásom. Igazi akcióval kezdődik a film, ami számomra tetszett. Aztán jön az édesapja halála, és ebből sejteni lehetett, hogy a hazai földön nem lesz minden rendben. A nyomozós része és az akciók szerintem elérték a jó kategóriát, bár a történetben az érzelmi részeknél találhatunk kiugrásokat. A gyász bemutatása nem lett rossz, a zenei aláfestések jónak mondhatók. Nekem a romantikus része maradt ki, mert ott nem érzetem azt, hogy ez mély jelenet lenne, a film időrendjében ezért ugrásnak éreztem. Összességében a forgatókönyv jó, a rendezés is jó. A szereplők, na nem mindenki, tud a filmhez adni, és ez magában sokat jelent. A hangi és képi effektek jók lettek. Nálam kis jóindulattal elérte a négy csillagot. Én jól érzetem magam a film alatt, persze vannak gyengébb pillanatok, de az összhatás szerintem jól sikerült. J. A. szerepe kiemelkedő, ami miatt a négy csillagot megadtam, a többi szereplő csak épp elérte a közepes szintet. Nekem a 90-es évek hangulatát idézte ez a film, és érdekesnek, izgalmasnak találtam. Jessica a mindent túlélő és harcos. A bosszúja és a végén happy end, ami lehetett volna jobb is, de így is elmondhatjuk, ugyan nem egy agyonizgulós film, de azért kapunk akciót és történést. Szerintem egy esti mozi kikapcsolódásra mindenképp jó választás. Üdv: Yosi

2024.06.24 kabel

Nem pont

Meglepő módon Jessica Alba kb. az egyetlen dolog, ami működött ebben a filmben, látszott, hogy komolyan vette a szerepét meg a harci koreográfiát, de egyedül még ő sem tudta elvinni a hátán ezt az unalmas katyvaszt. Hősünk hazatér valami háborúból, hogy apja furcsa halálát felderítse. Kiderül, hogy valami összeesküvés áll a háttérben, amit csak gagyi akciójelenetek és nagyon hosszú, altató jelenetekkel lehet megoldani. Bár akad pár csavar, annyira érdektelen és közhelyekkel tele préselt minden karakter, hogy totál érdektelen a film alig létező központi szála. Nem mintha lenne itt bármilyen mondanivaló, vagy izgalmas mese. Az egész valahogy totál lapos. Talán a legnagyobb hiba a forgatókönyvben és a vágásban van. A film kinézete kompetens, jók a kameraállások, a világítás, de amint a karakterek kinyitják a szájukat, az egész illúzió felbomlik. Kb. minden totál hiteltelen, mintha valami középiskolai felolvasócsoport lenne. A jelenetek közti ugrások meg olyan abszurdak, hogy az már szinte komikus, majdnem mondat közben ugrunk át néha, mintha a vágó megunta volna az adott jelenetet, és nyomott volna egy gombot, hogy „oké, értjük, tovább.” Na, ezt a gombot nyomjuk meg mi is a film helyett!

2024.06.27 Lóri Ádámcsik

Elalváshoz jó volt

Mintha egy női Steven Seagal-filmet akartak volna összehozni, de nem sikerült nekik. Csontig lerágott alaptörténet rossz szereplőkkel és unalmas akciójelenetekkel.

A forgatás 2021 októberében fejeződött be Új-Mexikóban. Ezután két évig az utómunkálatok fázisában volt.Szerző: Hupka Adrián

#1

Az eredeti forgatókönyvet Josh Olson és John Brancato írta még 2016-ban, öt évvel a film elkészülte előtt, és nyolc évvel azelőtt, hogy végül a mozikba került volna. A produkciót úgy jellemezték, mint „a Rambo (1982) és a John Wick (2014) női változata” összekeverve.Szerző: Hupka Adrián

#2