Ralph lezúzza a netet (2018)

Ralph Breaks the Internet

indingo   2019. 03. 24.

Az első rész nekem jobban bejött. A humor és a látvány itt is rendben volt, de a története helyenként erőltetett volt.

dailyfilmsan   2019. 01. 10.
Ralph a ragaszkodó óriás.

Édes volt mint a méz, pont úgy mint az első része. De míg az első rész egy videojáték életének kardinális kérdésével foglalkozott, és azzal hogyan lehet barátot szerezni, itt a ragaszkodás és szabadonengedés kérdésköre forog inkább a szereplők szeme előtt és a barátság megtartása. Az Internet világa a fiatal Venelope-ét elvarázsolja és rögtön megtalálja vele a közös hangot, míg Ralph aki az idősebb korosztályt képviseli bukdácsol a neten az első pillanattól és kétesebbnél kétesebb dolgokba fut bele, akárcsak az a való életben is szokott lenni. ( tisztelet a kivételnek) Az internet változatos világából sokba kapunk betekintést és tulajdonképpen végig gondolv a leképezés is elég reálisnak hat... több»

Thibo84   2019. 01. 12.

Az első részt imádtam, de a második részt látva furcsa érzések kavarognak bennem. A látvány világ és a grafika csillagos 5-ös, a történet is jó, van mondandója, ugyan akkor vicces, ahogy Ralph botladozik a net kusza világában, míg Vanellope elég hamar ráérez az ízére. De a finálét másképpen képzeltem el, és talán ezért is vagyok kissé csalódott. Valami nagyobb durranásra számítottam, de meg se közelítette az első rész végét. Oké, hogy Ralph saját magával néz szembe, és elismeri a hibáit, de még is, valami nagyobb dobást vártam.

MMcFly2015   2019. 02. 16.
Egyedi - és rendkívül hatásos kikacsintás az online világra

A Rontó Ralph sikere után, ahogy az lenni szokott jött a folytatás, és még nagyobb kanállal merítenek a kalandból. A retró érzést megidéző játékterem után ugrunk a jelen világot körbe ölelő online világba, ami óriási lehetőséget rejt egy külön világ bemutatására. Ezt az alkotók bravúrosan megfogták. A Zootropolis mai napig a kedvenc mesém. Ott is lenyűgözött, hogy külön világban játszódik a történet, ami tele van kikacsintásokkal és rengeteg utalásokkal. Ezzel a húzással könnyen elérik, hogy több korosztály örömét lelje a filmben. Most sincs másként. Az internetet bravúrosan használják helyszínként, és rengeteg lehetőséget kihasználnak. Poénforrásként ez dominál a legjobban, többször hangos... több»

BoBamburg   2019. 01. 11.

Hasonlóan minőségi és humoros mint az előző rész, csak itt nem a videójátékoké hanem az interneté és a közösségi hálóé a főszerep. Habár engem sokszor emlékeztetett a sokak által lehúzott emoji filmre (amit amúgy én egésszen bírtam), egy egyedi és ötletes folytatást sikerült összehozni a készítőknek. A rengeteg Disney (hercegnők, Marvel, Star Wars) utalás, karakter cameok és poénok pedig nagyon el lettek találva. Aki szerete az első rész, ebben sem fog csalódni.

A video game-ek egyik legrettegettebb gonosza és a geekparadicsom egyik megkerülhetetlen kalauza, Rontó Ralph újra lehuppan a lerombolandó háza tetejéről, ám most nem egy másik játékba menekül. Ezúttal be(világ)hálózza őt az internet. több»

Kicsit bajban vagyok a kritikámmal, mivel eléggé vegyes érzéseim vannak a Ralph lezúzza a netet című filmmel kapcsolatban. Vizuálisan eszméletlenül kreatív és a legapróbb részletekig kidolgozott, viszont vannak benne egészen butyuta poénok is, amik sajnos rontanak az összhatáson. Ha ezekből az erőltetett vicceskedésekből visszavettek volna kicsit, akkor lehetett volna akár az év legjobb filmje is. Természetesen így sem lehet okom panaszra, mivel a Zootropolis alkotói (Phil Johnston, Rich Moore) ismét egy intelligens, és elgondolkodtató művet tettek le az asztalra. A 12-es korhatár nem véletlen, mivel a kisebb gyerekek nem biztos, hogy érteni fogják a film mondanivalóját, ami meglepően komolyra sikeredett. Ha valaki csak annak reményében ül be, hogy mennyire jól fog szórakozni és mennyit fog nevetni, az csalódott lesz, mivel a Ralph lezúzza a netet, nem a poénokban erős, hanem a társadalomkritikában, az emberi kapcsolatok bemutatásában, és a színes, csili-vili felszín mögött egy mély drámai szál lapul. több»

A barátság, vagy mondjuk ki nagyobb általánosságban, az emberi kapcsolatok internetes térben való felértékelődése, kérdésessé válása az internet hajnalán még csak-csak releváns probléma volt, mára azonban nem az, pusztán az internetellenes propagandák egyik pontja a sok közül, ami a legunalmasabb közhelyek palettáját szürkíti tovább. Így társadalomkritikai vagy épp tanítójellegű céljai elvesznek, ami még nem is hiba, sőt felszabadulás is lehetne, de ezen a ponton az irónia sem működik. több»

A forgatókönyvben eredetileg, volt egy rész ahol poénkodni akartak Kylo Ren-nel, hogy egy elveszett kisgyerek. Meg is keresték a Lucasfilmet az ötletükkel, ott viszont nem igazán örültek az ötletnek, hogy kisgyerekként ábrázolnák Ren-t, mivel ő a mostani mozifilmek főgonosza.

(Thibo84 )

Az eredeti szinkronstábban sok korábbi Disney hercegnőt megszólaltató színésznő is feltűnik, mint pl.: Kristen Bell (Anna a Jégvarázsból), Kelly Macdonald (Merida, a bátor), Mandy Moore (Aranyhaj), Linda Larkin (Jázmin az Aladdinból), Paige O'Hara (Belle A szépség és a szörnyetegből) vagy Jodi Benson (Ariel A kis hableányból).

(Thibo84 )

A 88 Mary Costa az egyetlen még élő színésznő, aki a filmben nem kölcsönözte a hangját az általa korábban szinkronizált Disney hercegnőnek, a tinédzser korú Aurorának.