Ralph lezúzza a netet (2018)

Ralph Breaks the Internet

Filmkritika: Ralph lezúzza a netet (2018)

A video game-ek egyik legrettegettebb gonosza és a geekparadicsom egyik megkerülhetetlen kalauza, Rontó Ralph újra lehuppan a lerombolandó háza tetejéről, ám most nem egy másik játékba menekül. Ezúttal be(világ)hálózza őt az internet. több»

Kicsit bajban vagyok a kritikámmal, mivel eléggé vegyes érzéseim vannak a Ralph lezúzza a netet című filmmel kapcsolatban. Vizuálisan eszméletlenül kreatív és a legapróbb részletekig kidolgozott, viszont vannak benne egészen butyuta poénok is, amik sajnos rontanak az összhatáson. Ha ezekből az erőltetett vicceskedésekből visszavettek volna kicsit, akkor lehetett volna akár az év legjobb filmje is. Természetesen így sem lehet okom panaszra, mivel a Zootropolis alkotói (Phil Johnston, Rich Moore) ismét egy intelligens, és elgondolkodtató művet tettek le az asztalra. A 12-es korhatár nem véletlen, mivel a kisebb gyerekek nem biztos, hogy érteni fogják a film mondanivalóját, ami meglepően komolyra sikeredett. Ha valaki csak annak reményében ül be, hogy mennyire jól fog szórakozni és mennyit fog nevetni, az csalódott lesz, mivel a Ralph lezúzza a netet, nem a poénokban erős, hanem a társadalomkritikában, az emberi kapcsolatok bemutatásában, és a színes, csili-vili felszín mögött egy mély drámai szál lapul. több»

A barátság, vagy mondjuk ki nagyobb általánosságban, az emberi kapcsolatok internetes térben való felértékelődése, kérdésessé válása az internet hajnalán még csak-csak releváns probléma volt, mára azonban nem az, pusztán az internetellenes propagandák egyik pontja a sok közül, ami a legunalmasabb közhelyek palettáját szürkíti tovább. Így társadalomkritikai vagy épp tanítójellegű céljai elvesznek, ami még nem is hiba, sőt felszabadulás is lehetne, de ezen a ponton az irónia sem működik. több»

Ralph lezúzza a netet egy szívvel-lélekkel teli film, méltó folytatás és egyben tanmese is a barátságról, az elengedésről és arról, hogy soha ne adjuk fel. Mind felnőtteknek, mind pedig gyerekeknek ajánlott, sőt egyenesen kihagyhatatlan. több»

Nem várt, de örömmel fogadott folytatást kapott a Rontó Ralph, amelyben a Disney csupaszív iróniával magyarázza el, mi is az az internet. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. több»

Rontó Ralph visszatért, és idén maga mögött hagyva a játékterem egyre szűkösebb és kiszámíthatóbb világát az interneten garázdálkodik tovább. Természetesen nem hazudtolja meg magát, hiszen a rombolás a lételeme, de Vanellope von Cukk és az aranyszívű melák ezúttal is megállíthatatlanok. Ráadásul új barátaik is segítségükre vannak, mint pl. a legmenőbb online algoritmus, a spammelő fazon, a menő NPC-csaj az autós játékból, vagy a hiperaktív keresőprogram. több»