Világok háborúja

Világok háborúja

The War of the Worlds

A H.G. Wells klasszikus sci-fi-regényéből készült film az ötvenes évek táján "divatos" marslakó-mánia egyik első terméke. Amerika lakóit állandó inváziós félelmek gyötörték (aminek reális alapja is volt: az USA és a Szovjetunio közt dúló hidegháború), erre a félelemre építve nagy mozisikereket lehetett elérni. A Világok háborúja monumentális erővel mutatja be, amint a Mars hadserege megszállja a földet.

Rendező: Byron Haskin
Író: H.G. Wells
Forgatókönyvíró: Barré Lyndon
Premier: 1953.04.03.
Több

2016.12.02 Domino

Sok kibontatlan szálat hagytak még, de nem is baj, nem kell mindent szájbarágni egy ilyen sztorinál. Az űrbéli tudósítások és harcok eléggé szánalmasra sikerültek, de még mindig ellensúlyozza a film lekörözhetetlen ötvenesévekes scifis hangulata...

2016.06.29 DarkLion

Imádom a H.G. Wells klasszikusokat. A regényeit is faltam valamikor és az ezekből készült filmeket is. Nincs az az elcseszett filmes feldolgozás, ami elrontaná a hihetetlen ős scifi érzést, amit a nagy írótól kölcsönzött.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap