1. évad (2020) - 10 epizód

Két évtizede egy népszerű brit DJ nyomtalanul eltűnt Ibizán, a holttestét pedig csak sok évvel később találták meg. A manchesteri lemezlovas fivérét nem hagyja nyugodni testvére halálának tisztázatlan ügye, ezért úgy dönt, hogy elutazik a szigetre, és nyomozásba kezd. Az egyre bonyolultabbnak… Több

Zene: Junkie XL
Ország: Egyesült Királyság, Spanyolország
Premier: 2020.05.15. | Netflix (2020.06.08.)

2022.10.09 Manfred393292

Nagyon tetszett. Pörgős sorozat. A vége lehetett volna jobb, de lehet, hogy lesz egyszer folytatása.

2020.12.17 Robinson76

Egy hangulatos kaland Ibizán

A széria nem csak, hogy két idősíkon játszódik, de írója előszeretettel játszik az idővel idősíkokon belül is. A jeleneteket nem lineárisan szórja a nézőre, de ez egyáltalán nem zavaró, sőt kifejezetten hozzáad a sorozathoz. Adott egy nem feltétlenül érdekes történet, azonban a tálalás és az ötletek, a helyszínek és a karakterek kifejezetten feldobják. Szépen fényképezték, és látványos helyeken vették fel, a felszín alatt azonban nem volt túl sok izgalom. A hangulat amolyan spanyol-angol hibrid, mintha az angol (fekete)humort oltották volna bele a latin krimik hangulatába, miközben a háttérben dübörög a techno vagy épp a rave. Így első nekifutásra jónak mondanám, bár ha jobban belegondolok, talán nem véletlenül nem kért a folytatásból a megrendelő.

2021.02.21 FelhasznaLOVEn

Nagyon jooo. Végre egy sorozat, ahol nem kell 3-4 részt végigszenvedni, mire beindul valami.

2020.05.11 Goszi

Álex Pina írta a forgatókönyvet, ami egyfajta garanciát jelent a remek sorozatra. Amit eddig láttam belőle, engem meggyőzött, beteg és feszült sorozat, szinte nézeti magát.

2020.05.29 zeus1000

A legnagyobb gondom talán az, hogy egész biztosan nem fogom újranézni ezt. Mivel nincs túl sok rétege, a történet kiváló, de nem érzem azt, hogy további részletekre lehetne majd bukkanni egy esetleges újranéznésnél, amit nagyon sajnálok.

A sivatagos jeleneteket ugyanott vették fel, ahol annak idején az ikonikus olasz rendező, Sergio Leone is forgatta a spagetti westernjeit. Szerző: hp

A sorozat alkotói ugyanazok, akik egyebek mellett a A korona-t és A nagy pénzrablás is készítették. Szerző: hp

Bűnös vágy
2020