Zongoralecke

Zongoralecke

The Piano
Holly Hunter

Amikor az apja talál neki egy Új Zélandon élő férjjelöltet, és levél útján hozzáadja a lányát, Adának kilencéves lányával és egyetlen barátjával - a zongorájával - el kell hagynia Skóciát. A férjről kiderül, hogy egy nyers telepes, aki nem osztja újdonsült… Több

Rendező: Jane Campion
Író: Jane Campion
Ország: Franciaország, Új-Zéland, Ausztrália
Premier (HU): 1994.06.02.

2023.08.28 Ergit

Nagyon érdekes film. Nem unalmas, pedig nem pörgős.

2015.09.08 rbernadett

Ebben a filmben ismertem meg az akkor még 12 éves Anna Paquint. Nagyon maradandó alakítást nyújtott, ahogy Holly Hunter és Harvey Keitel is. Egy jelenet nagyon az emlékezetembe égett, ha valaki látta, pontosan tudja melyik az. Megrázó és felkavaró film.

2019.07.17 dailyfilmsan

Először furcsának találtam a filmet, aztán fokozatosan kezdte felkelteni a figyelmemet. A zongora játék kellemes hangulatot teremt és ezért elég furcsa kavalkádot kapunk. Sajátos a film az hét szentség. Szerintem egyszer megnézhető, sőt akár többször is.

2018.03.24 Queenakasha

Ebben a filmben az a legdurvább ahogy a főszereplő nő játszik anélkül hogy egy szót is szólna. Félelmetes! Emellett is nagyon szép film és elgondolkodtató, csodálatos zenével.

2017.04.15 bahhama

Nagyon szerettem, felkavaró, mély film. Keveset beszélnek, mégis rengeteget kifejeznek a belső érzelmekről. Sajátos hangulata van, néha nyers, de mindvégig művészi.

A Steven Schneider által szerkesztett "1001 film, amit látnod kell mielőtt meghalsz" című könyvben szerepel ez a film.Szerző: dailyfilmsan

Anna Paquint ötezer másik lány közül választották ki Flora szerepére.Szerző: dailyfilmsan

Anna Paquin első filmes szerepe.Szerző: dailyfilmsan

Ez az utolsó film, amit Kurt Cobain, a Nirvana frontembere, halála előtt látott. Szerző: rbernadett