Közösség

Vélemény:

 

73 Piszkos pénz

(2014)

Piszkos pénz

 
Kriszler   2015.04.26 22:07
0

Nálam a filmeknél az egyik legfőbb mérce a realitás.
Valahogy így képzelem el a maffiát, nem pedig autósüldözésekkel, robbantgatásokkal és tűzharcokkal. Egyik karakter sem volt 100kg izom, nem is illett volna a filmbe.
Tom Hardy pedig egy egyedi stílusú karaktert alakított, ami egyáltalán nem megszokott a mai filmeknél.
Nem jópofizott állandóan, nem nevetgélt, nem sírdogált, viszont nagyon okosan bánt a szavakkal, megfontolt karakter volt. Tényleg, annyira megfontolt beszélgetést mint amit az FBI-os vagy milyen ügynökkel folytatott, még soha nem hallottam filmben. Lelkileg erős karakter, de egyáltalán nem érzéketlen (lásd: kutya,nő). Nem tudom mit ne lehetne benne szeretni.
Nekem az is nagyon tetszett, hogy kb a film feléig belekötnek a részletekbe (pl: boxer, csomagtartó)
Mindenesetre újdonság volt a filmiparban, senki nem a tipikus sablon karaktert alakította.
Akinek nem tetszett, annak gondolom az a verzió jön be, amikor valaki hóna alá csapja a nőt, és egy kis pisztollyal kinyírja az egész maffiát, majd ha elfogy a töltény lekaratéz mindenkit, meg dobókéssel átszúrja a golyóálló mellényt.
Szóval ajánlom azoknak akik filmet szeretnének és nem mesét.