Közösség

Vélemény:

 

85 Nem vénnek való vidék

(2007)

Nyers valóság

 
Eastern79   2021.10.03 08:13
1

Javier Bardemet először talán az Ízek, imák, szerelmekben láttam, aztán az egyik Bond film főgonoszaként tett rám mély benyomást. Régóta meg akartam nézni ezt a filmet (főleg az ő alakítása miatt), és azt kell mondjam, ez a pasas zseniális színész. Hátborzongató az elmeháborodott gyilkos szerepében, bár ezzel a rendezőpárossal esélye sem volt mellényúlni, főleg azért, mert régi vágya volt velük dolgozni. Végletekig realisztikus, erőszakos, és nemcsak az akciójelenetek brutalitása miatt, hanem ahogyan bemutatja a mai romlott társadalmat. Ahogyan egy másik felhasználó is írta az oldalon, a való világban ritkán érvényesül a tipikus "hős" mentalitás, azonban annál inkább domináns, aki mindenáron elveszi amit akar, akár mások életét. Nincs a klasszikus értelemben vett happy end, mert a főhős (Josh Brolin), aki maga sem makulátlan, nem éri el a célját, nem tudja megmenteni a feleségét, azonban a rá vadászó pszichopata mindent túlél, akár egy csótány az atomtámadást, és a "munkáját" jelző hullák hada még a sokat tapasztalt nyomozót (Tommy Lee Jones) is visszavonulásra készteti. Talán egy a film elején elhangzó párbeszéd jellemzi a legjobban a hangulatot: – Ha nem jönnék vissza, mondd meg anyámnak, hogy szeretem! – De anyád már meghalt... – Akkor majd megmondom én. Kegyetlenül mutatja meg, milyen is az élet valójában, lerombol minden sztereotípiát, itt aztán tényleg nincs rózsaszín szemüveg, csak rengeteg hulla.