Közösség

Vélemény:

 

72 Az élet fája

(2011)

Egy film, az ÉLETRŐL!

 
Erik Csok   2024.03.09 16:29
0

Aki már látott rétegfilmet, az tudja, milyenek is az ilyen és ehhez hasonló filmek, és tudja, hogy nem éppen átlagos filmek ezek. Mert igen, ez is egy rétegfilm. Egy átlagos néző szerintem már 20 perc után leállítaná, de aki szereti az ilyen filmeket, és tisztában van azzal, hogy mit vár tőle, annak különleges filmélményben lesz része! Ugyanis ez a film tényleg az életről szól! Történet felnövésről, gyerekkorról, az élet szépségeiről és annak rossz dolgairól, és egy családról, akiket végigkövetünk a film során. Sokszor úgy éreztem, hogy egy dokumentumfilmet nézek, ugyanis a filmben vannak olyan részek, amik tényleg erre hajaznak, gondolok itt arra, mikor bemutatják a vízi életet, vagy a dinók korát. Gyönyörű film, szó szerint, ugyanis a néző olyan képeket kap maga elé, amit más filmekben garantáltan nem látott még. Még egy ilyen film nincs, és nem is lesz én szerintem. Elhangzanak benne elgondolkodtató mondatok, amiken a film közben is lehet agyalni (legalábbis nálam így volt), és a film után is lehet gondolkodni a filmen, egyrészt a befejezésről, másrészt azon, mit is akar üzenni. Zenéje fantasztikus, színészei kiválóak (élükön a mindig fantasztikus Brad Pittel), hangulata pedig érdekes. Fura film, kicsit művészi, de aki a végére ér, az egy felejthetetlen film élményben fog részesülni, nagyon nagy mondanivalóval rendelkező egy film!