Közösség

Vélemény:

 

88 Poirot

(1989)

David Suchet maga Poirot.

 
Lipót Testvér   2023.08.14 00:05
1

Én ezért nem szeretem annyira a Poirot filmeket, David Suchet egy az egyben úgy néz ki, mint a jó öreg Hercule Poirot. Szeretem ezt a sorozatot; izgalmas, szórakoztató, életszerű. A karakterek mindnyájan tökéletesen ki vannak dolgozva, a belga detektív pedig mindenki nagy kedvencei közé sorolható a kitalált nyomozók között. A színészek tökéletesen játsszák a szerepeiket, egytől egyig találóak. Hercule Poirot karaktere egy valódi mestermű; humoros, bogaras gigerli, akit némelyik esetben elragadnak az érzelmei, de mindig is a szürkeállományára hagyatkozott, a „legjobb barátjára”. Szimpatikus arc, nagyon tetszik, ahogyan a nőkkel diskurálgat el, a pedáns tulajdonságai mesterien ki vannak találva, ez a karakter egy igazi művészeti alkotás (ahogyan a sorozat is). A könyvekben történteket hűen dolgozta fel, mintha csak a novellákat olvasnánk. A zenéje zseniálisan van megkomponálva, olyannyira kifejező, hogy nekem mindig Poirot figurája jut eszembe, ha a dallamát hallom. A film hangulata nagyon jó, a humor, a párbeszédek és végül (de nem utolsósorban) a zseniális felvezetések. Agatha Christie nagyot alkotott.