Közösség

Vélemény:

 

86 Miért éppen Alaszka?

(1990)

Újranézős

 
Dorkateo   2022.02.24 10:51
2

Kedvenc sorozataim egyike, amit többször is visszanézek. Szeretem a kisvárosi filmeket, közel áll hozzám ez az életérzés. A humor a másik, ami vonzó, s a 'Miért éppen Alaszka' szarkasztikus, önmagát kifigurázó alakjai tökéletesen hozzák ezt számomra. Nem vagyok hahotázós típus, de a mai részen hangosan röhögtem: "- Miért jöttünk ide, Ed? - RuthAnne, vettem egy személyes ajándékot Önnek. - És mi lenne az, Ed? - Egy sírhely, kilátással a hegyekre és a tóra. - Egy sírhelyet vettél a 75. szülinapomra? - Igen, mert ez olyan ajándék, ami örökre megmarad. - Igazad van Ed. És tudod mit? Kedvem lett táncolni! Itt a soha vissza nem térő alkalom, hogy táncoljak a saját síromon." Szinte az összes szereplő felidéz bennem valakit az életemből, annyira archetipikusak a figurák. Ha megnézek egy részt, utána jó kedvem lesz, elfogadóbb leszek önmagammal és másokkal is. A hibáimat már nem is látom annyira nagynak, s a furcsaságaim egészen normálisnak tűnnek. Mint Chris ötlete: tehén helyett lőjünk ki egy zongorát...