Közösség

Vélemény:

 

83 Pom-Pom meséi

(1980)

1978: egy csoda született...

 
JRD   2022.03.13 15:24
3

"Hogy kicsoda Pom Pom? Hogy nem ismertek? Hohó! Igazán senki sem ismer, mert hol ilyen vagyok, hol olyan. Bámulatosan tudom változtatni az alakomat: ha akarom, olyan vagyok, mint egy szőrpamacs, vagy paróka, vagy egyujjas kifordított bundakesztyű, vagy szobafestőpemzli, vagy papucs orrán pamutbojt. Most leginkább szőrsapkához hasonlítok, ahogy ülök az ágon, egy szép hosszú ágon, föl-he-he-he, le-he-he-he, mivel egy szellő hintáztatja az ágat..." Mindig ez volt a nyitása egy-egy mesének, és biztos vagyok benne, hogy minden gyerek betéve tudta a szöveget. A Dargay Attila rendezte mese egyébként mind a mai napig nagyon népszerű. Igazi mese. Tele humorral, szerethető figurákkal (Gombóc Artúr, Órarugó Gerincű Felpattanó, Szomorú Szamovár és így tovább), és minden mese végén ott van a meséktől igenis elvárható tanulság is. Könyvben is el kell olvasni, melyeket Csukás István neve fémjelez! Egy minőségi szórakozást nyújtó magyar rajzfilmsorozat! Nézd meg, és ismerkedj meg Pompom és Picur világával! Szóval! Pompomra fel, és jó szórakozást!