Közösség

Vélemény:

 

61 Hidden

(2015)

Hidden

 
moov18   2016.06.04 16:03
1

Egy újabb föld alatt játszódó apokaliptikus horrorfilm. Ebben a témakörben abszolút a Hasadás című filmet tartjuk a mércének, a mérföldkőnek. A kérdés az volt, hogy sikerül-e majd túlmutatnia rajta vagy sem?! Sajnos az utóbbi opció a nyerő. Nem tudja hozni azt a kalibert, azt a fajta torokszorító feszültséget, mint a fentebb említett vetélytársa. A maga nemében még izgalmasnak és ígéretesnek is könyvelhető, egészen addig amíg nem hozunk viszonyítási alapokat. Tehát a kimondatlan szabály: úgy kell nézni és közben élvezni a Hidden-t, hogy közben ne hasonlítsuk semmihez máshoz. Egyébként a film végi zárás nagyon tetszett, azt hiszem bátran kijelenthetem, hogy még nem találkoztam ilyen és ehhez hasonló "megoldással", végkifejlettel; amivel szembesültem. A másik ütőkártyája pedig abszolút a színészi játéka a filmnek, mindössze három szereplő mégis tökéletesen képesek közvetíteni az érzelmeket, emóciókat, kiegészítik egymást és jól mutatnak a képernyőn. Minden rosszaságának és blődségének ellenére egyszer talán érdemes birkózni vele.