Közösség

Vélemény:

 

70 Örökség

(2018)

Örökség

 
Berto49   2018.06.07 23:44
2

Ezt a filmet választottam a nyert mozijegy utalvánnyal, ezúton köszönöm! Első próbálkozásra ilyen paráztató okkult horrort készíteni bravúros teljesítmény. A film két műfaj ötvözete, egyrészt családi dráma, másrészt egy számos részben új, modern horror, amelyik rengeteg helyen szakít a sablonos ijesztgetős eszközökkel. Minden összetevő a helyén van; történet, színészek, látványos fényképezés, zene és hanghatások. A szereplők közül ugyan igazságtalan kiemelni egyet is, mert a kevés szereplő mindegyike szerepében a maximumot nyújtotta, de az ausztrál születésű Toni Collette nevét mégis meg kell említeni. Már az 1994-ben készült „Muriel esküvője” óta tudtam, hogy nagy színésznő, de ez az alakítás minden várakozásomat felülmúlta. Annie Graham szerepében az összes színészi díjra jogos esélye van (bár a műfaj nem kimondottan kedvelt a díjosztók között.) További igazságtalan kiemelés: olyan elvarázsolt külsejű kislányt, mint Milly Shapiro (ő volt a szerencsétlen első áldozat, Charlie Graham, és ő látható az adatlaphoz tartozó fényképen) egyszerűen felülmúlhatatlanul bravúros casting eredmény. A film végén a kisszámú közönség (ezen a csütörtöki napon vetitették először Zalaegerszegen, így nem terjedhetett még el a híre) hosszú ideig csak letaglózva ült, annyira a látvány hatása alá kerültek/kerültem.