Közösség

Vélemény:

 

60 Családi cserebere

(2023)

végre egy családi szerepcserés film (irónia)

 
Ahoj poplacsek   2023.12.08 23:46
0

Ki tudja, hány családi összecserélődős film született eddig, talán harminc, de lehet, hogy ötven is. Csak én egyedül láttam már vagy egy tucatot belőlük. Persze mindig el lehet szórakozni az ilyesmin, úgyhogy a stáb egy kockázatmentes és többszörösen bevált receptet követett, ami ismét működött a maga módján. Semmi extra, de könnyű rá felépíteni másfél-két óra szórakozást, nehéz elrontani. Megbízható és kiszámítható a cselekmény: a család tagjai nem értik egymást igazán, azt kívánják, bárcsak a többiek értenék őket, és akkor ta-dam, jön a varázslat, kínos és furán vicces szituációkon keresztül mindenki felismeri a többiek értékét, közben picit le is égetik egymást, aztán következnek a tanulságok, majd megtörténik a csodás visszacserélődés, és a család olyan csodálatos lesz, hogy juhúúú meg csuhajja. És senki ne jöjjön azzal, hogy lespoilereztem, mert ennél a filmtípusnál ez pontosan tudható előre, nem árultam el titkot. Karácsony felé egynek szórakoztató ez a film is, főleg ha van kéznél popcorn vagy egyéb rágcsa. Matthias Schweighöfer szerepeltetését nem értem. Illetve azt se, hogy ő minek vállalta, bár nyilván a pénzre gondolt végig. A szerepeltetése teljesen indokolatlan volt, de nem rontott az összképen, igaz, hozzá se járult.