Közösség

Vélemény:

 

56 Kopogás a kunyhóban

(2023)

Annyira nem hihető, hogy az tönkreteszi az egészet

 
Master   2023.09.18 20:57
4

Tudom, hogy Shyamalan egy regényből dolgozott, amikor a Kopogás a kunyhóban megrendezésébe fogott, de én a film elemzésekor nem tudok mentséget találni a hiteltelenségre arra hivatkozva, hogy a regény is ilyen. Sajnos akkor mindkettő gyenge. Az alaptörténet agyonvágja az egészet, mert arra épít, hogy néhány ember egy álom alapján egy küldetést tekint életcéljának, és ezért hajlandó akár meg is halni. Ez a végtelen fanatizmus szerintem életidegen minden emberi lénytől. Kizárt, hogy életük delén lévő emberek egyetlen álomra alapozva minden eldobjanak maguktól. Pedig Shyamalan filmje (és az annak alapját képező regény is) pontosan ezt akarja beadni nekünk. Egy maroknyi ember útra kel, hogy egy homokos párt arra kényszerítsenek, hogy megöljék a másikat, mégpedig az emberiség megmentéséért. Elmebeteg alapötlet és teljesen irreális. Innentől pedig bármilyen jó is lehet a kivitelezés, maga a film nem lesz jó. Márpedig még a kivitelezés sem túl nagy szám sajnos. Bár Dave Bautista egészen új oldalát mutatja meg, nem tudja megmenteni az egészet. Zagyva és irreális sztori, gyenge kivitelezéssel. Értékelésem: 50% (noha az IMDb-n elnézőbbek voltak a rajongók, ott 61%-on áll, de sajnos nem ér annyit).