Közösség

Vélemény:

 

65 Mosolyogj

(2022)

10/7

 
Jocpappa   2023.08.03 11:21
0

Fájó szívvel, de 6 pontot kell adnom rá a várt 7-8 helyett. Majd Én elmondom, hogy mi folyik itt: A film egy REMEK horror lenne, ha a kétezres években jelent volna meg. Gyakorlatilag ugyanaz, mint a kétezres évek nagy klasszikusai: szimpatikus lányt ismeretlen, emberről emberre ragadó entitás környékez meg, pár napja van, mielőtt meghalna, ezért nyomozni kezd a helyi jóvágású (általában rendőr) sráccal, majd egyre közelebb kerülnek a megoldáshoz, és végül lesz egy nagy katarzis, ahol vagy sikerül legyőzni, vagy nem. Ennyi. Erre alapul az összes. (A kör, Nem fogadott hívás, Átok, Halálos hallgatás is egy kicsit stb., stb.) Itt is ugyanez van. Sajnos kicsit unalmas. Hosszabb a kelleténél. Rengeteg a jumpscare, tényleg rengeteg. Volt egy, amelyiknél fel is üvöltöttem a moziban véletlenül, sikerült elkapniuk. Néha feszült is, vannak hatásos jelenetei. Ami mindenképpen kiemelendő, az a zene és a hangok. Brutál jó! Összességében egy simán nézhető, főleg kezdő horrorosok számára nagyon jó szórakozást nyújtó, OK. film, de semmi kiemelkedő. Kár, hogy ilyen unalmaska, és hogy néha ilyen bugyuta, ez kb 1.5 ponttal rontotta nekem az élményt. Rendben volt egyébként.