Közösség

Vélemény:

 

47 A 3-test probléma

(2024)

Idegen erő közeleg

 
Robinson76   2024.04.15 21:50
0

A 3-test probléma az év egyik nagy dobása lehetett volna, de számomra sajnos nem lett az. A széria, melyet egy korábban már több sikeres produkciót is az asztalra letett szerzőpárosra bíztak, nálam nem ütött valami nagyot. Talán azért, mert a könyveket nem olvastam vagy, mert túl sok volt egyszerre, de több dolog volt, ami nem jött át elsőre. Maga a történet egyedi és érdekes, de alapvetően egy lassú, kissé már vontatottnak tűnő hard sci-fi alapjainak ágyaz meg. Bizakodásra adott okot, hogy a lehetetlen küldetésnek tűnő adaptációk terén már bizonyított alkotópáros vette a kezébe a történetet, mely egy évszázadokon átívelő történet, ami finoman szólva is rettentően szövevényes. Mindamellett, hogy elsőre nehezen emészthető a sztori, még túlságosan tudományos is, így nem egy egyszerű falat. A készítők egyébiránt jó munkát végeztek, a látványra, a vizuális effektekre nem lehet panasz, csak hát nem ártott volna, ha van a sorozathoz némi előképzettségem. Rajtam így csak a szériához érkező kritikák segítettek, melyek meghallgatását követően tettem össze, a számomra kérdéses és még hiányzó mozaikdarabokat. Első nekifutásra 3 csillagot kap tőlem, aztán még az is lehet, hogy a várható folytatás előtt újra nekiveselkedek, és a csillagok száma is emelkedhet a második évadra.