Közösség

Vélemény:

 

61 Az Alkotó

(2023)

Összevisszaság plusz látvány

 
Ogre   2023.10.05 22:52
10

A mesterséges intelligencia helyett emberi tulajdonságokkal bíró robotok állnak Az Alkotó cselekményének középpontjában. Az összevisszaság sajnos áthatja az alaptörténetet: a robotok egyszer démonizált gonosz teremtmények (akik atombombát robbantanak Los Angeles központjában), másszor viszont teljesen ártalmatlan, sőt kedves lények. A film kb. a közepétől az emberek hadseregét állítja be a legfőbb rossznak. Gépezetük, a Nomád pedig a robotok elnyomásának eszköze. A központi karakter, Joshua (John David Washington) kezdetben a robotok ellen küzd, később viszont, a robotkislány, Alphie megismerésétől tábort vált, és inkább melléjük áll. Beadják közben, hogy Az Alkotó nem más, mint Joshua felesége és a robotkislány meg a gyerekük. És persze a mesterséges intelligencia sem rossz ám, csak a csúnya emberek állítják be rossznak. Aham. A film egy totális katyvasz, és tanpéldája annak, hogy miért nem szabad belőtt állapotban forgatókönyvet írni. Valószínűleg még a készítők sem tudják, mit akartak kihozni az egészből. Látványban viszont nem rossz, és ha nem akarunk értelmet keresni az egészben, akkor szódával elmegy kategória. Értékelésem: 15%, nem több.

 
József-Lendvai 2023.11.15 23:26
0

Robotkislány? B*szod, én végig azt hittem, az fiú! :)

 
Ogre 2023.11.25 10:50
2

Én is! :) A film után a szereposztásnál tűnt fel, hogy egy bizonyos Madeleine Yuna Voyles alakítja. Madeleine!!! Vagyis kislány.