Közösség

Vélemény:

 

41 Végtelen víztükör

(2023)

Disznófejű nagyúr

 
csontmániákus   2023.12.22 12:40
0

Ahogy Ady leírta, a pénz mindennek a mozgatórugója. Egész életedben csak azért küzdesz, hogy legyen pénzed. Van, ki csúszómászóvá válik, csak hogy pénzhez jusson. Nos ebben a filmben más szögből látjuk a pénz hatalmát, a gazdagok szemszögéből. Kik undorítóbbnál undorítóbb dolgokat követtek el következmények nélkül. Csak elő kellett szedni a pénztárcájukat, és minden megoldódott, így korlátok nélkül szinte állatokká váltak szereplőink. Ez a film jól megmutatja, hogy miért van szüksége a társadalomnak szabályokra, és hogy mennyire fontos lenne, hogy mindenkire egyaránt érvényes legyen. Na jó, de miért adtam 2 csillagot egy ilyen tanulságos filmre? Mert nagyon sok mindent elrontottak, unalmas volt a story, sok feleslegesen hosszú jelenet, a színészek se voltak valami jók. A mondanivalóját a történetnek is lehetett volna picit egyértelműbben tálalni. A látványvilág legalább szebb volt, mondjuk, nekem azért tetszett nagyon, mert élőben is jártam azokon a helyeken Horvátországban. Sokáig nem értettem, hogy minek azok a klónozások a történetbe, de szerintem az író így akarta szemléltetni, hogy egy emberben mennyiféle vágy, ösztön rejlik, és hogy mennyire más személlyé válik ezek befolyására. Vagyis remélem, hogy ezt akarta vele szimbolizálni, örülnék neki, ha valaki ezt jobban elmondaná nekem, ha más elmélete van. Alapjáraton a filmet nem ajánlom, mert tényleg voltak benne kiakasztó jelentek, és igaz, hogy nagyon jó a mondanivalója, de nem volt élvezhető a nézése.