Közösség

Vélemény:

 

54 Éjszakai merülés

Semmi különös

 
Kinga Kecskeméti   2024.01.12 16:14
1

Már említettem régebben, hogy legnagyobb félelmeim közé tartozik a mély víz és a sötétség. Így reménykedve ültem be a filmre másodmagammal, hogy egy jó kis borzongatós thrillert lássunk. Az eleje tetszett is, megfelelt az elvárásaimnak, ráadásul a medence félelmetesen mélyült, de hát egy filmben minden lehetséges, és én még élveztem is. Csak aztán a szörny megjelenése elvette a kedvem. Inkább nevetséges volt, mint ijesztő. Sokkal félelmetesebb hatást értek volna el, ha csak egy sejtelmes árnyat mutatnak, s a legvégén meg bevetnek valami frappáns magyarázatot a medencében zajló eseményekre. De, sajnos, csak zagyvaság lett belőle. Középidőben átfordult az egész egy fura családábrázolásba. Akár társadalomkritikát is lehetne róla írni. Apuci a betegségére hivatkozva rehabilitáció címén rábeszéli nejét egy feleslegesen hatalmas ház megvásárlására, óriási medencés partit rendez(tet). Hogy miből fogják mindezt kifizetni, az már anyuka gondja lesz, aki mellesleg új munkahelyre váltott, tanul ezerrel, gyerekeket nevel, férje lelki támasza, titokban felcsap nyomozónak, szóval az ő nyakába szakad úgymond minden. Apuka meg él, mint hal a vízben (szó szerint). Adott volt egy jó kis medencés téma, remekül fel lehetett volna dolgozni, de ez nem igazán sikerült, a vége értelmetlen lett. Egyszer meg lehet nézni, de semmi különös.