Közösség

Vélemény:

 

79 Nem versz át

(2024)

Átlagos, jobbat vártam.

 
Zsuzsanna395645   2024.01.11 16:18
1

Minden Harlan Cobent láttunk már, igaz, nem olvastam egyiket sem, nincs a könyvekhez viszonyítási alapom. DE... én emlékszem az első Harlan-sorozatra, aminek az volt a címe, hogy Safe... nálam az a csúcs még mindig, utána Az ötödik, A gesztenyeember, Az idegen és spanyolok verziója, ami szerintem a legjobb kivitelezése volt egy ilyen kemény, csavaros thrillernek. De a lengyelek is jól megoldották a dolgot idáig, kifejezetten jól. Sok bajom volt ezzel a mostanival... nem életszerű figurák, nem életszerű döntések. A főhősnőnk a maga 30 kilójával nehogy már lenyomjon egy 100 kilós pasit... vicc. Az angolok véleményem szerint nem tudnak igazán jó forgatókönyveket készíteni, mert finomkodóak. Itt is ezt éreztem... Mindig tökéletes smink, mindig tökéletes ház... A vége sem életszerű. Szívesen nézem Harlan Coben adaptációit, mert mindig van benne rengeteg csavar, de ez a mostani kicsit műszagúra sikeredett sajnos. Nem szerettem a zárt helyszíneket, csak a birtok, csak a lakás közt ingáztak, esetleg az irodai jelenetek, olcsó CGI-os technikák az ál, megrendezett katonai jeleneteknél... stb... ha a spanyolok csinálták volna, tuti újranéztem volna.