Adatlap
24
Filmográfia (24)
Díjak
3
Érdekességek (3)
13
Képek (13)
Kapcsolat
Hozzászólások

Érdekességek(3)

Az aranyember (1962) Krencsey Marianne az új évezredben a Filmkultúra online változata számára úgy nyilatkozott, hogy Athalie az egyik legkedvesebb szerepe volt, mivel a sok szende szőkeség után végre egy gonosz bestiát játszhatott. A rendszerváltást követően elhangzottak olyan vélemények is, hogy a kommunista rendszerrel nem szimpatizáló népszerű színésznőt valójában ellenszenvessé akarták tenni a közönség előtt azzal, hogy olyan negatív szerepeket osztottak rá, mint Athalie. A művésznő 1966-ban orvos férjével külföldre távozott, és az Amerikai Egyesült Államokban telepedett le. Színésznői pályafutását nem folytatta, de igyekezett figyelemmel kísérni a hazai kulturális életet. A rendszerváltás után rendszeresen hazalátogatott, életrajzi könyve is megjelent.
#1
Az aranyember (1962) A MOKÉP az új évezred elején DVD-n adta ki a filmet. Bár adott volt a lehetőség arra, hogy a film több fontos női szereplőjét (Komlós Juci, Béres Ilona, Pécsi Ildikó és Krencsey Marianne), illetve a férfi főszereplők közül Bárány Frigyest visszaemlékezésre kérjék fel, ismeretlen okokból erre nem került sor. A DVD egyik extrájában hazai hírességek nyilatkoznak arról, miért jelentett élményt számukra Az aranyember harmadik filmváltozata.
#2
Az aranyember (1962) Krencsey Marianne boldogan vállalta el Athalie szerepét, hiszen az addig naivaként tevékenykedő színésznő megmutathatta, hogy igazi karakterszínész. Athalie szerepével végre eljátszhatott egy negatív figurát is.
#3