Otto Preminger
0

Szül.: 1906. december 05., Wiznitz, Bukovina, Osztrák–Magyar Monarchia
Elhunyt: 1986. április 23., New York, New York, Egyesült Államok

Adatlap
54
Filmográfia (54)
10
Díjak (10)
13
Érdekességek (13)
2
Képek (2)
Kapcsolat
Hozzászólások

Érdekességek(13)

Szemben az árral (1965) A japán flottával folytatott csatát többnyire modellhajókkal rendezték. Kirk Douglas úgy gondolta, hogy a speciális effektek gyengék, és panaszkodott emiatt Otto Preminger igazgatónak és a stúdiónak. Felajánlotta, hogy a jeleneteket saját költségén újraveszik a speciális effektusok felhasználásával, azokkal, akikkel A dicsőség ösvényei (1957) oldalán dolgoztak vele.
#1
Szemben az árral (1965) John Wayne és Otto Preminger szándékosan kerülte a politikát a forgatás során.
#2
Szemben az árral (1965) John Huston önéletrajza szerint ez a film késztette Tom Tryont arra, hogy felhagyjon a színészi karrierrel. A The Cardinal (1963) forgatása során már megtapasztalta Otto Preminger producer és rendező haragját. Preminger ugyanannyit érzékelt, és ahelyett, hogy megpróbálta volna megnyugtatni az izgatott Tryont, előbb félelméért szidta meg a többi szereplő előtt, majd mögötte sétált, és belekiáltott a fülébe: "RELAX!". Állítólag majdnem kilépett aznap, de színésztársai lebeszélték róla.
#3
The Moon Is Blue (1953) A rendező, Otto Preminger az amerikai változat mellett a film német verzióját is leforgatta. A német film két főszereplője (Johanna Matz és Hardy Krüger) feltűnik az amerikai film végén is, míg William Holden és Maggie McNamara a német film végén jelenik meg egy kis időre.
#4
The Moon Is Blue (1953) Mivel a színdarab Nyugat-Németországban is nagy sikert aratott, Otto Preminger úgy döntött, hogy párhuzamosan az amerikai verzió forgatása mellett egy német nyelvű filmet is leforgat. A német nyelvű film címe "Die Jungfrau auf dem Dach" lett.
#5
The Moon Is Blue (1953) A film nem kapta meg az Amerikai Filmproducerek és Forgalmazók Szövetségének engedélyező pecsétjét, és az USA több államában betiltották a forgalmazását, ami miatt Otto Preminger több államban küzdött bíróságokon a film szélesebb körű bemutatása mellett. A film a pecsétet végül 1961-ben kapta meg.
#6
The Moon Is Blue (1953) Otto Preminger lemondott a fizetéséről, és cserébe a film bevételének 75%-át igényelte, amiből 20%-ot William Holden kapott.
#7
The Moon Is Blue (1953) Otto Preminger külön filmgyártó vállalatot is alapított Carlyle Productions néven, hogy le tudja forgatni a filmet.
#8
The Moon Is Blue (1953) Otto Preminger William Holdennek nemcsak szerepet ajánlott a filmben, hanem társproduceri állást is, amit Holden szívesen elvállalt.
#9
The Moon Is Blue (1953) William Holden Otto Preminger oldalán nemcsak a hollywoodi cenzúra bizottsággal vette fel a küzdelmet, de társproducerként színészi díjazásának nagysága miatt az adóhatósággal is.
#10
The Moon Is Blue (1953) Otto Preminger David Nivent a Nina című színdarabban látott alakítása után szerződtette a filmre.
#11
The Moon Is Blue (1953) Otto Preminger szerint az akkor 23 éve íródott cenzúrázási szabályzat olyannyira elavult volt, hogy az már a szólásszabadságot fenyegette, így jogosnak érezte küzdelmét a cenzúrázási bizottság ellen.
#12
A 17-es fogolytábor (1953) Otto Preminger mint rendező nem szerette, ha színészei elfelejtik a szövegüket a forgatáson. Ebben a filmben mint színész megígérte Billy Wildernek, ha elfelejti a szövegét, egy doboz kaviárt ad neki. Wilder később egy interjúban elmondta, hogy kaviárok tucatjai halmozódtak fel nála.
#13