Közösség

Vélemény:

 

80 A mintatanár

(2011)

Lélek "gyilkos" drámai film!

 
Erik Csok   2023.08.31 22:02
0

Mivel holnap már kezdődik a suli, ezért ezt a filmet választottam a nyár utolsó napjára, úgy gondolom, ez így pont aktuális. Úgy ültem le a film elé, hogy tudtam, hogy egy drámai film, na de hogy ennyire, azt nem gondoltam volna. És ez a film mesteri! Ez a film egy történet, nem egy ember története, hanem egy csomó ember története egyben! Megrázó, olyan drámai jelenetek vannak benne, amik tényleg megviselik az embert, és ezért mondom azt, hogy erre a filmre is igaz az, hogy nem jó nézni, legalábbis kicsit ezt éreztem, mert megviseli az embert, és nyomaszt. Tetszett benne az is, hogy nemcsak azt mutatja be, hogy a tanároknak milyen nehéz is, hanem a diákokra is gondol a film. Elgondolkodtató, és nagyon igaz szavak hangzanak el! Adrien Brody alakítása pedig elképesztő! Olyan hitelesen alakítja a helyettesítő tanárt, hogy én még egy Oscar-jelölést is adtam volna neki (hiába van Oscar-díja). A karaktere pedig kidolgozott, és ahogy el is hangzik a filmben, üres (jó értelemben)! Én nekem nagyon tetszett ez a film, hatással volt rám, megérintett, és tényleg egy lélek„gyilkos” film. Szóval, kell hozzá egy hangulat, hogy az ember befogadja. Erős idegzetűeknek ajánlom, mert tényleg nem egy happy film, hanem megrázó!