Közösség

Vélemény:

 

88 Holtodiglan

(2014)

Holtodiglan

 
Kis Anna Kinga   2018.07.23 10:47
0

Sokan nem értetek egyet a végével. De pont ez a lényeg szerintem. A rendező úgy döntött nem hagyja a nézőre a lezárást, pedig van egy pont, ahol egyértelműen vége lehetett volna. Minden filmnél ez lenne szerintem a legjobb, nem hagyni a nézőre a további firtatását. Így kicsit többet kapunk a rendezőből és nem úgy hajtsuk álomra a fejünket, mi lehetett volna ha stb. Kevesebb szabadságot kapunk, de szerintem sokkal mélyebb, "telítőbb" hatást ér el. A film elég erőteljesen negatívan állítja be a házasságot és ám blokk a nőket. Míg érdekes mód az ikrek, testvérek közötti kapcsolatot erőlteti. Holott a rokonainkat nem válogathatjuk meg... Szinte minden rokonom, ismerősöm rokonai mérlegelik, kritizálják, utalják egymást, de mikor együtt vagyunk mindenki k.. kedves mindenkivel. Lehet ez csak ilyen magyar szokás. Nyilván az utcájuk első kameráján megfogták volna a nőt. Elég csak visszanézni az elmúlt 24 óra közlekedési forgalmát, hirtelen nem sétál ki az utcából plusz egy fő. Műholdakról nem is beszélek ha átkerült volna az FBI-hoz.