A fattyú

A fattyú

Bastarden

A 18. századi Dániában V. Frederik király kijelenti, hogy Jütland vad mocsarait le kell csapolni, művelni és gyarmatosítani kell a földterületeket, hogy a civilizáció elterjedhessen, és új adókat lehessen termelni a királyi család számára.
De senki sem merte teljesíteni a király rendeletét.… Több

Rendező: Nikolaj Arcel

Simon Bennebjerg
Simon Bennebjerg

2024.02.11 Jocpappa

10/9

Nehéz volt megszólalni a film után. Ámulatba ejtő. Eszméletlen jó film. Annyi mindenről szól egyszerre, hogy nem egyszerű egy dolgot kiemelni, de ha kell, akkor azt mondanám, hogy oktatófilm a szívós kitartásról. Egy mestermű, ami a lehető legjobbkor talált meg. Fix, hogy idén top 10-es lesz nálam.

2024.01.04 Juki-onna

a nap véleménye

A rossz út választása mindig könnyebb, mert sima, az igazságért harcolni az igazi kihívás!

Nagyon tetszett a film, de megviseli az ember lelkét. Csapásokat kapunk újra meg újra, de felállunk, és megyünk tovább, és harcolunk az igazságért. Mondhatni, hogy a történet egy részét az élet írta. „A Ludvig von Kahlen által épített ház már nem lét... Teljes kritika

2024.02.05 Dada

Mikkelsen szerintem félelmetesen jó alakítást hoz ebben a filmben. Már csak miatta is érdemes megnézni, a másik pedig az egész hangulata, amely egyszerűen csak beszippantja az embert.

2024.02.03 petyipetyi

A filmnek megvan a maga kimért tempója, emiatt egy kicsit lassan is indul be, de aztán nagyon felpörög, egy pillanatnyi lélezetvételt sem enged.

A film 28 466 675 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 12 382 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Dánia hivatalos pályázata a "Legjobb nemzetközi játékfilm" kategóriában a 96. Oscar-díjra 2024-ben.Szerző: csd

(2024. 03. 04.)
Rnegj, csak föld!
A 18. században játszódó A fattyúban Mads Mikkelsen veteránként a király földjéből, azaz a közös javakból kéri jussát, ám a terméketlen lápot előtte még senki sem tudta megművelni – hiszen az termést csak annak tud hozni, aki szellemében, lelkében és testében is a kemény, kietlen, vad talajhoz tartozik. Több